PROVENCE

Temat przeniesiony do archwium.
hej, za 2 tyg. musze przygotowac expose dotyczace Prowansji, mam wiele materiałów dot. tego regionu, jednak zalezy mi na tym aby to było interesujace dlatego szukam róznych ciekawostek, moze ktos ma muzyke, badz poezję związana z tym regionem albo jakis filmik, czy jest cos szczególnego o czym warto powiedziec, byłabym niezmiernie wdzieczna, czekam z niecierpliwościa na wasze uwagi
cześć, nie wiem czy znasz pisarza i reżysera Marcela Pagnola... on pochodzi z okolic Marsylii (Aubagne). Napisal wspanialą, zabawna i wzruszającą autobiografię (w 4 częściach). Całość nazywa się les souvenirs d'enfance... najbardziej znane są dwie pierwsze części- "la gloire de mon pere" i "le chateau de ma mere" do obu zostały nakręcone filmy... cała akcja rozgrywa sie w prowansji... niesamowite opisy krajobrazow (wcale nie nudne) i świat widziany oczyma malego chlopca...
poza tym napisal on m.in sztuki "Marius", "Fanny", "cesar"- idealne do zaprezentowania gwary tego regionu...
mozesz poszukać czegos o nim na goglach .fr i wtedy zdecydować, czy ci odpowiada...
pozdrawiam
Mag
super, dzięki, zaraz zabieram się do poszukiwań