la cane de Jeanne

Temat przeniesiony do archwium.
co to znaczy? la cane de Jeanne??????? gdzie można znależć tłumaczenia tekstów G.Brassens?? dziękuję!!!!
une cane to jest samica kaczki/kaczora, w kazdym razie od un canard:) Cane de Jeanne, może oznaczac, że jakaś tam Jeanne posiada kaczkę:) Nie znam jednak kontekstu więc nie umiem w 100% odpowiedziec na twoje pytanie
To zn.kaczka Joanny. Joanna byla bardzo dobra przyjaciolka Brassensa. Kaczkazostala kupiona na targu z mysla ze zostanie upieczona na obiad, ale Brassens i Joanna uwielbiali zwierzeta i kaczka zostala ocalona.
Ja uwielbiam Brassensa a Ty?
Jest kilka fajnych stron o Brassensie po francusku, niestety nie znam stony gdzie sa jego tlumaczenia tekstow. Ja probuje to robic sama, mozna duzo sie nauczyc.Pozdrawiam!
dziękuję wam bardzo za te odpowiedzi. bardzo lubię brassensa, brela i piaf. niestety z tłumaczeniem jest u mnie kiepsko.kiedyś dość dobrze mówiłam po francusku ale to było dość dawno i wiele zapomniałam. trafiłam na tę stronkę z forum włoskiego i chyba już zostanę . pozdrawiam wszystkich wielbicieli francuskiej muzyki
dziękuję wam bardzo za te odpowiedzi. bardzo lubię brassensa, brela i piaf. niestety z tłumaczeniem jest u mnie kiepsko.kiedyś dość dobrze mówiłam po francusku ale to było dość dawno i wiele zapomniałam. trafiłam na tę stronkę z forum włoskiego i chyba już zostanę . pozdrawiam wszystkich wielbicieli francuskiej muzyki

« 

Pomoc językowa