Sprawdzenie tłumaczenia

Temat przeniesiony do archwium.
To jest moje niezbyt udane tłumaczenie... Jeżeli ktoś by mi był w srtanie pomóc to bardzo bym była wdzięczna. Już zrobiłam jako taki szkielet, ale myślę, że na tym forum są osoby, które po przeczytaniu od razu będą rozumiały ten tekst i mam nadzieję, że one mi pomogą.... chociaż troszkę...

Z góry dziękuję i pozdrawiam!


Anniversaire et tradition.

La tradition de feter l'anniversaire n'est pas tres ancienne. Au XIXe siecle, dans la plupart des familles, on ne celebrait pas l' anniversaire mais la fete du saint. Au debut du xxe siecle, les anniversaires sont devenues des fetes familiales. Les amis n'y participent pas.
Aujourd'hui, pour feter son anniversaire, on invite souvent des personnes a qui on veut montrer son amitie. En generaI, pour nous remercier de notre invitation, elles nous font un petit cadeau qui ne nous plajl pas toujours, mais l'essentiel est de passer une bonne soiree ensemble. Pour la fete d'anniversaire, il n'y a pas de repas typique, seuls le gateau et les bougies sont indispensables.
On ne fete pas seulement l' anniversaire de sa naissance, on fete aussi les anniversaireś plus ou moins importants de sa vie privee ou professionnelle. Par exemple, pour les cent ans de son magasin, un patron organise un grand buffet auquel il convie tous ses clients. Plus modestement, un employe qui a travaille pendant dix ans dans la meme entreprise fete ses dix ans de maison : il organise un pot auquel il invite ses collegues. Tous les motifs sont bons : un an de conduite sans accident ou vingtcinq ans de mariage !
Enfin, quand on a envie de voir ses amis, on fait une « petite bouffe » a laquelle on les invite pour etre ensemble, tout simplement

1)Lisez le texte et repondez aux questions.
1. Est-ce qu'on a toujours invite des amis pour son anniversaire ?
2. Quels sont les anniversaires qu'on fete ?
3. Qu'est-ce qu'on fait pour teter I'anniversaire de sa naissance ?
4. Qu'est-ce qu'on fait quand on a envie de voir ses amis ?

2)Qu'est.ce qui va ensemble? Je vais te parler :
1. de la personne
2. de la soiree
3. des artistes
4. du concert
5. du projet

a. a qui on va me presenter.
b. a qui je pense.
c. a laquelle on m'invite.
d. auquel je travaille.
e. auquel je vais assister.


Rocznica i tradycja.

Tradycja święteczna to rocznica .... W XIX wieku, w przeważającej części rodzina , nie celebrowała rocznicy oprócz jej ... wszelki święty. Ten debiut wszelki xxe wieku, te rocznice stały się wszelki .... służący. Przyjaciel nie....
Dziś , pod kątem święta jej rocznica , to zapraszanie często wszelkego ispołeczeństwa na.... wystawa jej przyjaźń. Przy rodzaje , pod kątem sami uwalniają nasze zaproszenie , oni sami czynią.... traktują.... nie zawsze , oprócz .... upływa pewien dobry wieczór w zgodzie. To święto ... , nie ma.... charakterystyczny , sama jego .... i świece są niezbędne.
Święto nie jest.... rocznica jej urodzenia , święto także to rocznica liczniejsza albo najemca .... jej życie pozbawia albo ..... Na przykład , ... ten sto lat .... jej zapas ,....umawia się w dużym bufecie .... on zgadza się na wszystko.... jej klient korzystający z pomocy prawnika. Więc nieśmiało , pewien angażować do pracy ..... ma prace .... dziesięć lat przy jej .... pamiątka ..... święto jej dziesięć lat około mieszkania domu : on umawia się z pewnym.... on zaprosza jej kolege. Wszystko ten mianowa.... : pewien an około prowadzić kasa albo ..... lata około małżeństwo!
Przy najwyższej ofercie , podczas .... żałuje... zobaczyć jej przyjaciel , .... nie wymaga pewien....


1Przeczytaj tekst i odpowiedz na zapytania.
1. Jestem .... który ma zawsze zaprosić wszelkich przyjaciół .... na jej rocznice?
2. Co ... ten rocznice ... święto?
3. Czy to jest wobec dobrze w ..... qu'on nie wymaga .... jej urodzenie?
4.Czy to jest wobec dobrze .... nie wymaga podczas .... żałuje zobaczyć jej przyjaciela? .... idzie ze zgoda?


1. wszelki ktoś
2. wszelki wieczór
3. wszelki rzemieślnik
4. wszelka zgoda
5. wszelka roślina

ma.... idzie mi rzeczywisty.
b. ma... policzyć
c. ma który ....
d. ....praca.
e. .....jestem chodzenie pomagać.
A oto mój wkład, pewnie mozna ulepszyć to tłumaczenie ale za bardzo nie miałam czasu
Urodziny i tradycja.
Zwyczaj swiętowania urodzin nie jest bardzo stary. W XIX wieku, w wiekszości rodzinnie świętowało się urodzin ale "dzień świetego".Na pocz. XX wieku urodziny stały się swiętami rodzinnymi. Przyjaciele jednak w nich nie uczestniczyli.
Dziś, by swiętować swoje urodziny zaprasza się często osoby którym chcemy okazać swoją przyjażń.Generalnie(zazwyczaj) żeby podziękować nam za zaproszenie oni robią dla nas prezenty które nie zawsze się nam podobają ale najważniejsze jest spedzić razem miło wieczór. Nie ma dania typowego jeśli chodzi o urodziny, jedynie ciasto i świeczki są konieczne. Nie świętuje się jedynie rocznicy narodzin ale także narodziny mniej bądz bardziej ważnych etapów naszego życia prywatnego albo profesjonalnego. Np. w setną rocznicę istnienia sklepu szef organizuje małe przyjęcie na które zaprasza swoich klientów. Bardziej współcześnie, pracownik który przepracował 10 lat w firmie świętuje w domu, organizuje imprezkę na którą zaprasza swoich kolegów z pracy.Wszystkie powody są dobre:rok jazdy samochodem bez wypadku albo 25 lat małżeństwa.W końcu kiedy się ma ochotę zobaczyc się z przyjaciółmi organizuje się małą imprezke na która zaprasza się wszystkich żeby być razem tak po prostu.
acha no i pytania
1)
1. czy zawsze sie zapraszało przyjaciół na urodziny
2.jakie są momenty które mozna świętować( tak jak urodziny)
3. co się robi zeby swiętowac narodziny (chodzi o te pierwsze narodziny)
4.co robimy gdy mamy ochotę zobaczyc przyjaciół
2)
1. osoba
2. wieczór
3.artyści
4.koncert
5.projekt
a. na których przedstawi się mnie
b.o którym myślę
c.na który zaprasza się mnnie
d. nad którym pracuje
e. w którym będę uczestniczył
chyba ułatwiłam ci wystarczajaco zadanie, pozdrawiam ;)
Hej! Edycia, oto tlumaczenie:

Urodziny i tradycja.

Tradycja obchodzenia urodzin nie jest bardzo odlegla. W XIX wieku, w wiekszosci rodzin nie swietowano urodzin, lecz imieniny. Na pocz. XX wieku, urodziny byly swietem rodzinnym, na ktore przyjaciol nie zapraszano.
Dzis czesto, swietujac swoje urodziny, zapraszamy tych, ktorym pragniemy okazac nasza przyjazn. Zwykle, w podziece za zaproszenie, otrzymujemy jakis drobny upominek, ktory nie zawsze nam sie podoba, jednak najwazniejsze jest, aby wszyscy sie dobrze bawili. Nie ma specjalnych potraw na te okazje, niezbedne sa tylko swieczki i tort. Swietowanie nie ogranicza sie wylacznie do daty naszych urodzin, ale dotyczy wszelakich, mniej lub bardziej waznych rocznic w zyciu prywatnym i zawodowym. Na przyklad, z okazji setnej rocznicy istnienia swego butiku, wlasciciel/szef organizuje przyjecie, na ktore zaprasza wszystkich swoich klientow.
zabraklo m-ca, voici la suite:

Podobnie, choc z mniejsza pompa, zatrudniony od 10-ciu lat, w tej samej firmie, pracownik swietuje swoje 10-cio lecie w.firmie, zapraszajac kolegow z pracy na male przyjecie. Kazda okazja jest dobra: rok za kierownica bez wypadku, czy 25 lecie malzenstwa!
Zreszta, gdy chcemy sie spotkac z przyjaciolmi, wystarczy ich zaprosic na kameralna kolacje do siebie, by zwyczajnie pobyc razem.
Serdecznie dziękuję za pomoc :). Nie wiem jak się odwdzięczę :)

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję wszystkim :)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Życie, praca, nauka