Yann Tiersen

Temat przeniesiony do archwium.
Po pierwsze- czu znacie tego wspaniałego kompozytorka współczesnego.

Po drugie- jak przeczytać jego imię i nazwisko? Spotkałam sie z różnymi wersjami- Jan, Ijan, Tiersą, Tiersę... :)
Temacik chyba nie do konca pasuje do działu, ale nie marudzić... pomóc mi coś... :))
Co do wymowy to Cię nie upewnie, wydaje mi sie, że Jan Tiersę:) Ale też go uwielbiam:)
Znasz cos oprocz muzyki do Amelii, Good bye Lenin i ostatniej płyty?
Ale cudnie :) Dzisiaj napisałam e mail do niego, po angielsku oczywiście... dałam mu link do strony www.poema.art.pl - tam jest podkład muzyczny z jego utworu "Guilty" (ale to nie to co' J'y Suius Jamais Alle':D)... i napisałam ,że chcę go zobacyzc w Polsce... pzoa tym piszę o nim długą bajeczkę, ale to inna historia... nieszczęsny... :)

Zaraz się upewnimy jak brzmi jego imie i nazwisko :)
Ale cudnie :) Dzisiaj napisałam e mail do niego, po angielsku oczywiście... dałam mu link do strony www.poema.art.pl - tam jest podkład muzyczny z jego utworu "Guilty" (ale to nie to co' J'y Suius Jamais Alle':D)... i napisałam ,że chcę go zobacyzc w Polsce... pzoa tym piszę o nim długą bajeczkę, ale to inna historia... nieszczęsny... :)

Zaraz się upewnimy jak brzmi jego imie i nazwisko :)
Tak są jeszcze inne płyty... "Le Phare", "La Valse des Montres" , koncertowa "C'etait ici", jakiś duet z Shannon Wright (nei mogę przeboleć...). A ostatnio wydał plytę "Les Retrovailles" ale u nas hcyba jeszcze jej nie ma :) I pomyśleć że musze to wszystko kupić :>
Ej kurcze... zanadto sie rozpisałam... myślałam że prosisz mni o radę :)... a ja sama czuje że wiem jeszcze za mało :-) Więc Ty mi coś doradź :D

Znam utwory z innych przecudnych wydawnictw, ale nie profesjonalnie, bo plyty są stanowczo za drogie...

I jaka jest ta ostatnia płyta? Dużo wokalu?
Ja to się przyznam, że mało znam jego utowry. Zasypałaś informacjami, ale dzieki Ci za to bardzo - chyba bedzie sie czym zachwycac:) Ja gruntownie znam praktycznie tylko Amelie, a ostatnią płytę probuje dostać. Dam znać jak tylko usłyszę:)
Ja aktualnie kupuję płytę do Amelii :-) Wyobrażam sobie sprawić pirata albo perfidnie przegrać z internetu płytę gun n roses albo czegos tam innego... ale nie wyobrażam sobie, żeby zrobic cos takiego Tiersen'owi... co dziwne sumienie nigdy mnei w tej kwestii nie ruszało, dopiero teraz, kiedy obiekt mojego podziwu i uwielbienia jest prawdziwy i na dodatek jeszcze żyje. :>:)
Muzyka do Amelii jest z tych najabrdziej chwytajacych za serce w jego twórczości... właściwie wiekszosć melodii jakie tworzy Tiersen ma tę właściwość że chwyta ze serce... a niektóre z Good bye Lenin wydaja mi sie znane od dawna, jak to jest zz genialnymi utwormi :) Jednak aranżacja też ma wielkie znaczenie i na innych płytach jest bardziej ludowa a mniej romantyczna... zresztą, przekonamy sie jeszcze :) Nie słyszałyśmy przecież wszystkiego :-)
Zapraszam na polskie forum Tiersen'a :)
http://yanntiersen.glt.pl
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Kultura i obyczaje