problem...prosze o pomoc

Temat przeniesiony do archwium.
hej musze napisac opis jakiejs osoby(np kolezanki) chce sprobowac sama to napisac mam wszystkie potrzebne slowka tylko problem w tworzeniu zdan mozecie napisac kilka przykladowych z tlumaczeniem :). Chodzi mi np jak napisac- moja kolezanka ania jest sredniego wzrostu brunetką. Ma oczy koloru... itp Jak tworzyc zdanie?? Musze napisac wyglad, jak sie ubiera i cechy charaktru (jak bedzie np Ona jest... (i tu jakas cecha)
Bardzo prosze o pomoc...... jak by ktos mogl jakis krotki opis zamiescic przykladowy
Salut,

slabo pisze po polsku.

Ma copine est de taille moyenne, brune et elle a des yeux de couleurs.....


jezely chesz wiecej, opisze bede tlumaczyc.
Ale jezely moge cos proponowac mozy najlepiej wyslac zdijec? no nie?

pa pa
Jakby ktoś mogł coś takiego przetłumaczyc.... :( prosze o jakies wskazowki to jest pilne... (na poniedzialek)

Moja kolezanka Ania jest licealistką ma 17 lat. jest średniego wzrostu brunetką. Ma niebieskie oczy, długie kręcone włosy.Owalną twarz. Nosi okulary. Ma smukła sylwetke. jest elegancka i zawse dobrze ubrana.
(i tu napisalam jak sie ubiera ale nie wiem czy dobrze??)"Elle porte souvent le jean bleu un tee-shirt et une casquette". (co jeszcze mozna dodac??)i cehcy charakteru: Ania jest roztargniona ale inteligentna i ambitna. ona jest miła, wesoła i wyrozumiała. pracowita, szlachetna- zawsze pomoze i doradzi.
hej
czy naprawde nikt nie moze pomoc????? prosze...
Elle porte souvent jean bleu, un tee-shirt et une casquette.

Co do reszty, proponuję odwiedzić dział "gramatyka" (czas présent), a nieznane Ci słówka wyszukać w słowniku...
Łups, présent nie został jeszcze opracowany :) No ale na pewno masz wszystkie potrzebne na ten temat informacje w swoim podręczniku. Jakby coś, to pytaj ;)
Salut!je recherche une blaque sur n'importe quoi. Tu aide-moi?
hej wszystkim mam wielki problem z francukim staram się ale mi ni e wychodzi!!! jak by ktos mógł to niech napisze miprzykładowy(nie długi) list do koleżanki która robi przyjęcie !!! mam zaproponowac jej jakieś menu!! będe naprawdwdzięczna bo obecnie jestem w kropce!!! czekam pa
napisz do mnie to ci pomoge bo tutaj nie bede sie rozpisywac, moje [gg] , albo na [email]
ok dzieki bardzo napiszę maila
-Quel âge as-tu? demande une vieille dame à un petit garçon.
-Sept ans.
-Comment?
-Je dis: sept ans!
-Dix-sept ans!
-Non! Sept, sans dix.
-Sept cent dix! Bravo, mon garçon, tu ne fais pas ton âge!
mam problem poniewaz w ksiazce prwie nic nie ma tylko slowka to akurat mam, ale musze miec to przetlumaczone nie nie mialam jeszcze zadnych czasow to dopiero podstawy... mam poprostu opisac osobe:( Pomożecie?????
Deux enfants discutent:
-Moi, je rêve de gagner un million par mois, comme mon père!
-Ton père gagne un million par mois?
-Non, mais c'est aussi ce qu'il rêve...
Marl dobrze ze wiem o co chodzi...:/
czy ktos mi pomoze i to przetlumaczy??????
Podstawowe informacje o présent:
http://republika.pl/probaaa/francais/Notatki.doc

A zdania się układa mniej-więcej tak jak po polsku: najpierw podmiot, później orzeczenie, a później wszelkie dopełnienia :P Serio tego nie wiesz? Leniuch jesteś i tyle :P
Ma copine s'appele Asia, elle a dix-sept ans et elle est lycéenne. Elle est de taille moyenne. Elle est brune.Ses cheveux sont longs et bouclés. Son visage est rond. Elle porte des lunettes.

to na zachete:)
dalej poprobuj sama, wiecej sie nauczysz...:) daj do sprawdzenia
ej myszka, te 2 wpisy w formie dialogu, nie dotycza twojej pracy z opisu osoby, nie wiem czy cos mi sie pomylilo z postami, ale to sa po prostu dowcipy, bo ktos prosil, tylko juz sama nie wiem, czy wpisalam je w dobrym poscie...


a twoj opis zrobilam mniej wiecej do polowy wyzej, ale musisz troche sama popracowac, chociazby poszperac za slownictwem...
aha, juz widze, nie pomylilam sie, o dowcip prosila aneczka 68 i to tez bylo w tym poscie, troche wyzej:)
Elle porte souvent un jean bleu, un tee-shirt et une casquette.
to zdanie przetlumaczone przez ciebie bylo prawie ok:)
Merci marl(:
słownictwo mam wszystko co potrzeba, Musze to na wtorek napisac oki jutro cos postaram zrobici sprawdzicie OK??? i to nie lenistwo tylko brak czasu...
Wysłałam ci ten opis na GG, mam nadzieje ze o to ci chodziło :)
Temat przeniesiony do archwium.