cytat

Temat przeniesiony do archwium.
czy ktoś może wie jak w orginale brzmi cytat: "jedna kropla miłości jest więcej warta niż ocean dobrych chęci i rozumu" b. pascala albo mógłby mi go przetłumaczyć?:) z góry merci:)
no prosze pomozcie!!!!
http://www.proverbes-citations.com/pascal.htm, wszystkie cytaty Pascala;)
nie wiem, ktore to jest... :/
żadne
tego cytatu tam nie ma. możliwe, że jest to interpretacja jednego z cytatów, lub raczej interpretacja interpretacji...

poszukaj w googlach (pascal +citations), jest jescze 1 czy 2 strony pełne cytatów pascala, gdzie znajdziesz chyba 2 trochę podobne cytaty, ale nic takiego jak to
Przeszukalam wszystkie francuskojezyczne stronki z cytatami Pascala jakie udalo mi sie znalezc, tego cytatu po prostu nie ma, co ciekawe jest na wielu polskich stronach z jego cytatami... Nie ma go tez na wikipedii w wersji angielskiej, ale jest w wersji niemieckiej (Ein Tropfen Liebe ist mehr als ein Ozean an Wissen und Verstand.)...
ktoś kiedys widocznie połączył kilka myśli pascala w jedną i wyszedł taki "apokryf". może to moje wrażenie, ale ze zdania przebija ciut za wiele "uczuciowości" jak na pascala, który serce stawiał obok rozumu, nie przed nim....ale co ja tam wiem o filozofii?
no coz... ja tez sie nie znam na filozofii... ale merci za zainteresowanie:))
może poprostu to nie był cytat Pascala, ale kogoś innego;)
La citation de Blaise Pascal est :
"Une goutte d'amour est plus qu'un océan de connaissances"
merci beaucoup:))
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa