Wypracowanie na temat świąt

Temat przeniesiony do archwium.
Witam

Mógłby mi ktoś pomóc i napisałby dla mnie wypracowanie na temat świąt. Chodzi o to, co robiłem w święta i w okreśie do sylwestra i w sylwestra. Chodzi o użycie czasów passe composé i imparfait. Oczywiście może być cokolwkie, liczy się poprawność. Jakby co to podam jeszcze maila [email] To może napisze coś po polsku na przetłumaczenie. Ale jak ktoś już ma takie wypracowanie to też będzie znakomicie, bo nie jestem wybredny ;-)
Spróbuj sam cos napisać(po francusku:)) a napewno więcej osób ci pomoże, nie tolerujemy lenistwa:)
a jakiej długosci to ma bycmniej wiecje?...
Nie liczyłabym na pomoc forumowiczów...napisz coś i poprawi się co trzeba;)
pomoże pan Adam Słodowy
Ok 20 zdań taki krótkich. W zasadzie jedna strona, góra dwie. :-) Tu nie chodzi o lenistwo, ale moje umiejętności, a w zasadzie ich brak :-(
oki, napisałem coś po polsku, bo myślę, że łatwiej będzie komuś po prostu szybko przetłumaczyć niż wymyślać coś dla mnie

"Święta Boże Narodzenia spędziłem w domu z rodziną. Jak zawsze cały dzień nudziłem się czekając na kolacje wigilijną. Tradycyjnie na początek opłatek i życzenia, a później wielka uczta. Niestety, nie miałem siły zjeść tyle, co zaplanowałem. Na stole tradycyjnie jakieś piergi, smażona ryba, łosoś zamiast karpia, któego nikt oprócz mamy nie lubi. Oczywiście śledzia nie mogło zabraknąć i barszczu z uszkami. Dodatkowo jakieś kapusty i sałatki. Tak tłuste jedzenie nie podziałało zbyt dobrze, gdyż żadnego ciasta już nie ruszyłem. Po chwili odwiedził nas św. Mikołaj i zostawił pod choinką prezenty. Nie wiem jak to się stało, że znów umknął mojej uwadze. Całe święta i okres do sylwestra spędziłem na lenistwie. Ogólnie oglądanie telewizji i od czasu do czasu granie na komputerze. Czasem mnie ktoś odwiedził, ale wychodzić mi się nie chciało. Nigdy nie wyjechałem, choć moi znajomi wyciągali mnie tradycyjnie na Słowację. I tak minęły nudne i zimne dni do sylwestra. Sylwester kolejny raz w Warszawie. Duża impreza, alkohol bezalkoholowy ;-). Oczywiście najwięcej czasu podczas świąt zajęło mi pisanie tej pracy domowej. "

Mam nadzieję, że ktoś pomoże :-)
pomoże, owszem, jednak napisz ten tekst po francusku, nie popieramy tu pisania zadań, ileż razy można Wam to wbijać do główek;)
nie chce mi sie wierzyć że nie potrafisz napisac paru zdań chociażby z masa błędów, nie uczysz się przecież tego języka od wczoraj?
ale ja na prawde jedyne, co potrafie napisać to bonjour :P Możecie się łatwo przekonać na żywo, wystarczy mnie spytać o coś, a ja będę milczeć, oczywiśćie po francusku :P
No to się nauczycielka rozczaruje jeśli takie wypracowanie napiszesz, nie potrafiąc zdania sklecić...jeżeli bierzecie czas przeszły to niemozliwe jest żebyś niczego nie potrafił, wez zeszyt/notatki/podręcznik/ w rękę i napisz to:)
isabelle dobrze mówi: jeśli nie umiesz nic, to nauczycielka z pewnością piątki ci nie postawi w ramach cudownego objawienia.
a kto tu mówi o 5 :-) nie śmiał bym brać takiej oceny znając moje umiejętności ;-) A ogólnie to wypracowanie już mam :D
No widzisz mi pisząc wypracowania nie popełniamy raczej błędów, więc zadania na "dopa" nikt by Ci tu nie napisał, niestety.
a możecie mi napisać, jak najlepiej uczyć się korzystając z tej strony?
na pewno nie dając "zleceń". masz to dział gramatyka, jest w budowie słownik tematyczny. poza tym jeśli masz dostęp do internetu, znajdziesz mnóstwo przydatnych stron, jak np. french.about.com, albo słownik na onecie
Jeżeli masz ogólne problemy z językiem, zaglądnij do działów "gramatyka lub słownictwo" jeżeli natomiast masz konrtente pytania, załóż nowy temat, wcześniej jedak upewnij się, że nie był on już poruszany( wpisujesz hasło w wyszukiwarce)zawsze znajdzie się ktoś, kto pomoże, rozwieje wątpliwości, itd, itp:)
Temat przeniesiony do archwium.