Proszę o sprawdzenie - temat:l'hepatite C

Temat przeniesiony do archwium.
Jeśli ktoś mógłby przejrzeć moją pracę to bardzo proszę.
Uczę się dopiero rok i myślę że mogłam nieźle zamieszać :P.
Oto zdanka:

1. On zaraził się tą chorobą w szpitalu gdzie miał zabieg operacyjny.
Il a contaminé cette maladie contagieusse à l'hôpital, ou il a subi un geste chirurgical.

2. Ta choroba została wykryta podczas badań, które zrobił w zeszłym tygodniu.
Cette malade a decouvri dans le dépistage qu'il a fait en semaine derniere.

3. Zapalenie wątroby typu C jest przekazywane przede wszystkim przez krew.
L'hépatite C se transmet le plus souvent par le sang.

4. Ten bilet jest za darmo więc nie musisz za niego płacić.
Ce billet est gratuit alors tu ne dois pas payer pour lui( ???)

5. Trudno z nim rozmawiać odkąd jest dotknięty ta chorobą.
Il est difficile parle avec lui depuis il est touché cette maladie.

6. Podczas wakacji mieszkaliśmy w tym samym pokoju i spędziliśmy wiele chwil śmiejąc się i rozmawiając.
Pendant les vacances nous habitions ?????? chambre et nous avons passé ensemble moments ????????

7. Nie potrzebuję golarki ani szczoteczki do zębów ponieważ te przybory toaletowe są do mojej dyspozycji w hotelu.
Je n'ai pas besoin de le rasoir et la brosse à dents à cause de ces affaires sont disposible pour moi à l'hotel.

8. Ona przeszła niezauważona.
Elle a traversé inaperçue

9. Co Ci dolega? Zmęczenie, dreszcze, ból głowy, to musi być grypa.
?????????????? La fatigue, les frissons, le mal de tête, il doit être un gripe !

10. Objawem żółtaczki jest żółte zabarwienie skóry i błoń śluzowych.
Le symptôme de la jaunisse est jeune colour de peau et ???????

11. W niektórych przypadkach zapalenie wątroby może się przekształcić w marskość wątroby lub raka wątroby.
Dans ????? cas l'hépatite C peut se transformer en cirrhose ou un cancer du foie.

12. Leczenie trwało wiele miesięcy ale pacjent jest już zdrowy.
Le traitement a duré quelque moins mais le patient est encore guerié.

13. Lekarz powienin Ci przepisac to lekarstwo ponieważ jest bardzo skuteczne.
Le médecin doit ????????????? parce il est très effiace.

14. Nie wiem na czym polega działanie tego środka.
Je ne sais pas en quoi consiste le fonctionnement de ce doper??

15. Wczoraj otrzymałem ocenę niedostateczną z geografii.
Hier j'ai obtenu une note insuffisant ???? la géographie.
1. On zaraził się tą chorobą w szpitalu gdzie miał zabieg operacyjny.rnIl a ETE contaminé PAR cette maladie contagieuSe à l'hôpital, ou il a subi un geste chirurgical.rnrn2. Ta choroba została wykryta podczas badań, które zrobił w zeszłym tygodniu.rnCette malade a ETE decouvERTE PAR le dépistage qu'il a fait LA semaine derniere.rnrn3. Zapalenie wątroby typu C jest przekazywane przede wszystkim przez krew.rnL'hépatite C se transmet le plus souvent (NOTTAMENT) par le sang.rnrn4. Ten bilet jest za darmo więc nie musisz za niego płacić.rnCe billet est gratuit alors tu n'AS pas BESOIN DE LE payer rnrn5. Trudno z nim rozmawiać odkąd jest dotknięty ta chorobą.rnIl est difficile DE parleR avec lui depuis il est touché PAR cette maladie.rnrn6. Podczas wakacji mieszkaliśmy w tym samym pokoju i spędziliśmy wiele chwil śmiejąc się i rozmawiając. rnPendant les vacances nous habitions LA MEME chambre et nous avons AVONS EU BEAUCOUP DE BONS MOMENTS DE RIGOLADE ET DE DISCUSSIONSrnrn7. Nie potrzebuję golarki ani szczoteczki do zębów ponieważ te przybory toaletowe są do mojej dyspozycji w hotelu.rnJe n'ai pas besoin de rasoir NI DE la brosse à dents CAR ces affaires sont disposibleS à l'hotel.rnrn8. Ona przeszła niezauważona.rnElle a traversé inaperçue / ELLE EST PASSEE INAPERCUErnrn9. Co Ci dolega? Zmęczenie, dreszcze, ból głowy, to musi być grypa.rnQUE'EST CE QUE TU AS ? La fatigue, les frissons, le mal de tête, CA doit être LA gripPe !rnrn10. Objawem żółtaczki jest żółte zabarwienie skóry i błoń śluzowych.rnLe symptôme de la jaunisse C'EST UNE COULEUR JAUNATRE DE LA PEAU ET DES MUQUEUSESrnrn11. W niektórych przypadkach zapalenie wątroby może się przekształcić w marskość wątroby lub raka wątroby.rnDans CERTAINS cas l'hépatite C peut se transformer en cirrhose ou un cancer du foie.rnrn12. Leczenie trwało wiele miesięcy ale pacjent jest już zdrowy.rnLe traitement a duré PLUSIEURS mois mais le patient est ENFIN gueri.rnrn13. Lekarz powienin Ci przepisac to lekarstwo ponieważ jest bardzo skuteczne.rnLe médecin DEVRAIT TE PRESCRIR CE MEDICAMENT CAR il est très effiace.rnrn14. Nie wiem na czym polega działanie tego środka.rnJe ne sais pas en quoi consiste le fonctionnement de CE SPECIFIQUErnrn15. Wczoraj otrzymałem ocenę niedostateczną z geografii.rnHier j'ai EU UNE (TRES) MAUVAISE NOTE EN géographie.
Wielkie dzięki ! :)
Jeszcze długa droga przede mną...