Dokładna wymowa

Temat przeniesiony do archwium.
Witam! Czy mógłby mi ktos napisać dokładną wymowę poniżeszego tekstu ? Z góry dziekuję. Pozdrawiam.

Ma correspondante s'appelle Celine de Montez. Elle habite a Paris. Elle a 17 ans et est de nationalite francaise. Celine est grande, brune, elle a les yeux bleus. Elle est joyeuxe, sportive, intelligente et agreable. Celine aime le volley-ball et voyager. Elle adore lire, la natation, les jeux video aussi le tennis. Elle parle francais et anglais. Elle ne parle pas polonais.Celine aime les animaux. Elle a un chien et un chat. Le chien s'appelle Nero et le chat s'appelle Ami.
Dokladnej, Dominika, to POLSKIMI literkami nikt Ci nie napisze (tylko b.przyblizoną)...
Sa na necie edytory mowy, ktore wymawiaja pieknie, info o nich bylo nieraz na tym forum :-)
Salut!
Pozwól że ci pomogę:P
Ma korespondech sapel caroline de montes.El abit (h niestety nie wymawiamy we francuskim jest nieme),a pari.El a 17 onz,e es nationalite frąsez.Celine e grąd brę,e ly zjy blu.El es zołusk,sporif,inteliżą e agrojabl.Celine żem le voleż e włajaże.El żadoch lich la natasią,le żu video osi le tenis.El parle frąs e ągle.
El nie parle pa polone.Celine żem animą.El un szięn,e un kat.Le szięn sapele Nero e le kat sapele Ami.
Cieszę się że mogłam pomóc!
Przyjemniej nauki języka francuskiego!
Trochę tu błędów, nawet jak na oddawanie dźwięków polskimi literkami...
Lepiej posłuchaj rady Neige.
Dziękuję Ci bardzo serdecznie za pomoc ;)
Jak na pierwszy rok nauki, to zdecydowanie wystarczy mi taka wymowa ;P Pozdrawiam
Nawet w pierwszym roku nauki nie możesz Celiny czytać jako Karoliny, czy też czytać głosek, których nie ma.
Poprawiam:
Ma ko-re-spą-dąt sa-pel Se-lin de Mą-te. El a-bit a Pa-ri. El-a di-set-ą e e-de- na-sjo-na-li-te frą-sez. Se-lin est grande, bri*n, el-a le-zje ble*. El-e żła-je*z(źle napisane, nie:joyeuxe, tylko joyeuse), spor-tiv, ę-t-eli-żąt e a-gre-abl. Se-lin em le vo-lej-bal e de vła-ja-że. El a-dor(niepoprawnie: adorować można kogoś, coś, a nie robienie czegoś)de lir, la na-ta-sją, le że* vi-de-o o-s-i le te-nis. El parl frą-se e ą-gle. El ne parl pa po-lo-ne. Se-lin em le-za-ni-mo. El a ę szię e ę sza. Le szię sa-pel Nero e le sza sa-pel Ami.

i z gwiazdką (i*) czytaj jako (i) robiąc ryjek z ust - jak się uczysz rok, to wiesz
(e*) czytaj jak (e) robiąc podobny ryjek
Pozdr.
Dziękuję serdecznie za pomoc ;) Pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie