Proszę o kilka formalnych zwrotów do listu!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Muszę napisać list do sekretariatu uniwersytetu z zapytaniem czy mogą mi wypisać ( muszę wysłać do crous'a ) i nie chcę walnąć jakiejs gafy. Mozecie podac mi jakies formalne zwroty typu: Zwracam się z uprzejmą prośbą o wystawienie tego pre-inscription, bo wymaga tego crous i moje dokumenty są niekompletne. I prośbę zeby to bylo szybko i przez meila najlepiej...Błagam pomóżcie!!! Dzieki z góry !!!
To proszę chociaż o sprawdzenie czy to jest ok...

Je vous demande de bien vouloir me delivrer une attestation de pre-inscription a l'universite parce-que j'en ai besoin afin de l'envoyer au CROUS. Mon dossier sans ce pre-inscripion est incomplet. J'aimerais commencer mes etudes a votre faculte et etudier Langues etrangeres appliquees. Est-ce que ca serai possible? Je vous serai reconnaissante.
Est-ce que ca serai possible?
Ca, czyli co? Studia na tym Uniwersytecie?
CA odnosi się do najbliższego wypowiedzenia, tak jak po polsku. A chyba chodziło ci o powtórzenie pytania, czy mogą ci wysłać to o co prosisz.
No faktycznie, a oprócz tego to ok? Jak poprosić grzecznie żeby to było możliwie szybko? I przez Internet? Dzięki :)
Je vous serai tres reconnaissante pour la delivrance d'une telle attestation dans les meilleurs delais, de preference par couriel.
Veuillez agréer mes sentiments les meilleurs
Oczywiscie pominiesz swoje dwa ostatnie zdania.
parce que (bez myslnika) - ale lepiej zacznij po prostu nowe zdanie od J'en ai besoin
cette pre-inscription (r.z)
reszta - mysle, ze OK
Dziękuję bardzo ! Właśnie mi jednak odpisali, że nie mogą takiego czegoś wystawić- jakby ktoś też miał taki problem to uprzedzam :)
Agata, a czy ty zrobilas 'la preinscription' ? Jesli tak to nie ma podstaw aby ci nie wydali takiego dokumentu
Nie ma żadnego takiego dossier na stronie tego uniwersytetu, ani nawet tego prawdziwego inscription jeszcze nie ma. Z crousu mi przysłali meila że muszę coś takiego im dostarczyć i nie wiem co zrobić...A orientujesz się jak to się wszystko odbywa? Staranie się o akademik przed składaniem papierów na studia wydaje mi się dziwne...
Czesc Agata

Dla studentow narodowych nie ma pre-inscription; masz mature to sie zapisujesz poczatkiem wrzesnia. Dla obcokrajowcow, zapewne jest bo jakos musza zobaczyc jaki masz dyplom i co chcesz studiowac, pobyt itd. W stosunku do dyplomow polskich to dosyc proste. Np matura polska liczy sie tak samo i daje ci prawo na pierwszy rok.
Jesli chodzi o CROUS to inna sprawa. Przypuszczam ze starasz sie o akademik lub stypedium. Z tym jest bardzo trudno, nawet dla francuzow.No ale mozesz sprobowac
Polecam
http://www.education.gouv.fr/botexte/bo021024/MENS[tel]C.htm

Ale najlepiej to przedzwon do uniwersytetu "service information orientation" i wytlumacz sprawe. Jesli chcesz zaczac od wrzesnia to sie pospiesz
Dzięki. Staram się o akademik. Czyli co powinnam zrobić jeśli nie mam jeszcze nawet matury (właśnie zdaję)? Na jakiej podstawie oni mi mogą wystawić to pre-inscription? Odpisała mi pani z uniwersytetu, ze oni nie wystawiają żadnych takich dokumentów, jednym zdaniem, bez ...Powiem szczerze że odstraszające są te ich przepisy, pogubić sie mozna, a szczegolnie jesli sie nie jest Francuzem.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia