pisownia litery R / r

Temat przeniesiony do archwium.
jak wygląda pisownia litery "R" i "r" w języku francuskim????
"R" piszesz normalnie...a "r" to "z" z zaokrągloną podstawą...chociaż od tego już sie chyba odchodzi na rzecz..."normalnego r" .
To nie zawsze jest prawda- znam trochę Francuzów, którzy tego r uważanego przez nas za typowo francuskie nie piszą, a zamiast tego wstawiają w środku słowa wielką literę czyli R (użyte jako normalna mała litera w zwykłym tekście pisanym odręcznie).
ludzie, to taka maniera, Francuzi piszą takim samym alfabetem jak my, choć nie mają identycznej kalligrafii. A że każdy ma inny charakter pisma...
To tak jakby pytać, czy w Polsce literom g, j i y zawijamy ogonek w pętelkę czy zostawiamy go w połowie :)
nie ma się czym przejmować.
Cześć:)
Piszę sie troche inaczej jak nasze r tyle że troche inaczej.Nie mam tu znaku zeby ci pokazać,Z też sie inaczej pisze...Cos jak Z ale na początku jest zaokrąglenie natomiast z to 3 z ogonkiem.Mam nadzieje ze troche wyjaśniłam...Nie mam znaku gdybym miała znak było by troche łatwiej,może pomogłam...
Może spróbuj napisać na kartce i zeskanować a potem tu wkleić, da się tak? Bo ja też bym chciała zobaczyć jak się pisze duże francuskie "R" i "Z" (wiem jak wygląda małe "r" i "z")oraz jak wygląda duże " ç "
Duże R i duże Z pisze się tak samo jak w języku polskim.
A ja mam zupełnie inne doświadczenia: jak pisaliśmy Francuzom w wyrazach 'r' polskie, to oni czytali to jak 'v', a 'z' jak 'r'. Oni ucząc się pisać, uczą się właśnie takich francuskich zawijasków (r podobne do ruskiego cz, a z do ruskiego z), a 'nasze' literki są zupełnie inne i kojarzą im się z innymi literami. Mówię o piśmie odręcznym. W sumie dziwne, bo litery w druku mają takie, jak my.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Egzaminy