Jak się czyta czasowniki "etre" i "avoir" oraz osoby z czasownikami tymi w języku francuskim?

Temat przeniesiony do archwium.
Jak się czyta czasowniki "etre" i "avoir" oraz osoby z czasownikami tymi w języku francuskim?

ETRE
Je suis
Tu es
Il est
Elle est
Nous sommes
Voes etes
Ils sont
Elles sont

AVOIR
J'ai
Tu as
Il a
Elle
Nous avons
Vous avez
Ils ont
Elles ont
Ściągnij sobie z "chomikuj" - Francuski kurs podstawowy EDGAR i tam są nagrania z wymową. Sama z tego korzystam i się uczę bo koresponduję z Francuzem ;)
Wole jednak żeby mi koś napisał jak się czyta każdy wyraz (od ETRE w dół) z wyżej wymienionych.
edytowany przez Avithor: 07 wrz 2011
Myszka ma rację. Nie da się w pełni oddać francuskiej wymowy, nawet używając polskich znaków.
Napiszę tak - jeśli ktoś nie ma zamiaru napisać mi od siebie jak się czyta to o co prosiłem, niech nie pisze. Nie raz mi pomożono już poprzez pomoc użytkownika, a nie kurs i z pomocy byłem bardzo zadowolony, dlatego temat nie uważam za zamknięty.
mała uwaga: "POMOŻONO"... Czy ktoś kiedyś słyszał takie słowo??? Bo raczej chyba nie używa się takiego sformułowania w poprawnej polszczyźnie...

Ale OK. Już się zamykam!!! Hahahahahaha :D
edytowany przez myszkaaa154: 08 wrz 2011
dobra, niech się cieszy. Ja nie chce mu się sciągnąć programu to znaczy ze nie ma zapału do języka i dobrą wymowę ma w dupie. ;/

że słi
tü e
il/ el/ ą e
nu som
wuz et
il są
el są


że
tü a
il/ el/ ą a
nuz awą
wuz awe
ilz ą
elz ą


ü- jak czytać? ukłądasz usta jak byś chiał powiedzieć "u" ale mowisz "i" i wychodiz ci piękne francuskie U :)
"dobra, niech się cieszy. Ja nie chce mu się sciągnąć programu to znaczy ze nie ma zapału do języka i dobrą wymowę ma w dupie. ;/"

kinnomannka KOMENTARZ JEST PO PROSTU PIĘKNY :)
@Myszka, takie słowo istnieje, z którego się śmiałaś. :*
"Nie raz mi pomożono już poprzez pomoc użytkownika"

Sorry ale to zdanie brzmi idiotycznie: Pomożono + pomoc... podwójne powtórzenie w jednym zdaniu...
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:B_jxOpHsdbgJ:www.sjp.pl/co/pom%C3%B3c+pomo%C5%BCono+pomaga%C4%87&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&lr=lang_fr|lang_pl&client=firefox-a
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka