\"Le Bon Usage\", \"L\'Exercisie\"

Temat przeniesiony do archwium.
Mam prośbę. Czy ktoś mógłby mi napisać jak wyglądają te dwie gramatyki, tzn czy tam są wyjaśnienia i ćwiczenia czy same ćwiczenia, na jakim są poziomie i czy warto kupić którąś z tych książek. Z góry serdeczne dzięki:)
\"Le Bon Usage\" jest klasyka francuskiej gramatylki z ktorej ucza si epokolenia. Jest to kobyla nieziemska i ma ponad 1760 stron! Jest to klasyka francuskiej gramatyki : Biblia francuskiej gramatyki. tzn najobszerniesza gramatyka francuska jaka kiedykolwiek powstala i i korzystaja z niej sami francuzi kiedy chca cos sprawdzic! Uczas ie z niej na romanistyce, acz jest to raczej ksiazka dal zaawansowanych i bardzo zaawansowanych. Warto ja miec jesli studiuje sie romanistyke itp, bo na pewnym poziomie to juz sie wyrasta z wszytkich gramatyk i jedynie TA okazuje sie neizarwodnym zrodlem. Jest tez sporym wydatkiem bo kosztuje 74 euro.


\"l\'Exercisier: L\'expression française pour le niveau intermédiaire\" jak sama nazwa wskazuje jest normalna gramatyka stosowna dla poziomu sr zaawansowanego tylko i ma 335 stron, ma tez ciwiczenia, a Le Bon usage jako gramatyka-slownik nie ma ich. Znacznie mniej zaawansowana niz Le Bon Usage, ale na pewnym poziomie jak najbardziej stosowna. Ma tez osiagalna cenew granicach 14 euro.

Grammaire expliquee du francais i
Grammaire progressive du francais sa rownie dobre o ile nie lepsze i to podobny typ ksiazki jak l\'Exercisier. Le bon usage to inna parafia, inna kategoria gramatyk-encyklopedycznych.
Strasznie Ci dziękuję. Już wszystko wiem:))