coś w stylu polskiego ASP w Paryżu?

Temat przeniesiony do archwium.
Ma ktoś może pojęcie o uczelniach paryskich (lub ogólnie we Francji) w typie polskiej Akademii Sztuk Pięknych? potrzebuję jakichkolwiek wiadomości na ten temat. Nawet najbanalniejsze informacje: nazwy takich uczelni, proces dostania się etc. naprawdę ważne
Podaje kilka linkow, moze Ci beda przydatne :

École Supérieure Des Beaux Arts De Lyon, Francja, www.enba-lyon.fr
École Nationale Des Beaux Arts De Cornoualle, Francja
Univesité Rennes 2, Francja, www.uhb.fr

Pozdrawiam
+ powodzenia !
www.enba-lyon.pl to szkola w Lyonie ecole nationale des beaux arts de lyon.....rngeneralnie nastaw sie na art contemporain czyli sztuke konceptualna, ktos mi polecal wlasnie te szkole i nie polecal jakiejs szkoly narodowej w Paryzu.....why? nie wiem, ponoc nic sie tam nie robi.rnja siedze w tej Enba Lyon i jest w sumie ok, choc moje prace sa z innej bajki, tu jest mnostwo tlumaczenia dlaczego ktos robi tak a nie inaczej, mnostwo wiedzy teoretycznej....wiec jak lubisz rysowac/malowac.........moze byc pod gorke, ale nigdy nie wiadomo;) a jak instalacje, performance, foto, video to czemu nie, probuj!rnw ogole we Francji jest totalnie inny system nauczania niz w polskiej ASP......robisz co chcesz, nie ma planu zajec, sa indywidualne spotkania z profesorami, itp, itd, troche trdno sie przestawic, ale...co kto lubi;)....rnnie polecam zadnego uniwersytetu z wydzialem plastycznym i nie jestem pewien a propos tej kornwalii.....rnpozdrawiam, powodzenia
jestem bardzo zaciekawiona informacjami o szkole w lyonie bo jade tam w pazdzierniku i bylabym wdzieczna za jakies porady...z gory dziekuje.