Uniwersytet Warszawski- lingwistyka stosowana

Temat przeniesiony do archwium.
31-51 z 51
| następna
http://www.francuski.ang.pl/MISH_na_US_5679.html

proszę bardzo :
http://www.mish.uw.edu.pl/

pozdrawiam
ola
MISH to Miedzywydzialowe Indywidualne Studia Humanistyczne, dzialaja na podobnej zasadzie jak MISMaP (a nie MISHaP jak napisalas)- czyli miedzywydzialowe studia matematyczno-przyrodnicze. Sa to studia interdyscyplinarne, laczace w sobie program kilku kierunkow studiow, mozesz na nich pomieszac dowolne kierunki i ulozyc sobie swoj wlasny plan. Sa to studia bardzo popularne ale i prestizowe, maja opinie "studiow dla olimpijczykow" i "ludzi nieprzecietnych", ktorzy nie moa zamknac sie w ramowym planie jedego kierunku studiow. Oto link, poczytaj:
https://irk.uw.edu.pl/katalog.php?op=info&id=DM-MISH
oo, kolezanka mnie uprzedzila :)
spoko ja nie podałam różnicy miedzy dwoma kierunkami ;-)
Hej ludzie, kto jeszcze startuje na UW na lingwistyke ang i franc lub makrokierunek?i z jakimi wynikami? Odzywajcie sie! Pomozmy sobie nawzajem, by rozeznac sie w poziomie.
ale to dziwne, że conajmniej 90% z obu języków, bo ostatnio było niecałe 6 osób na jedno miejsce, więc poziom jest duży, ale nie taki jak np. na kierunkach, na które chce się dostać 15 czy 20 osób na jedno miejsce, tam chyba próg nie wynosi 150%, tylko co najwyżej jest o kilka procent wyższy niż tu te 90%
Mopoloa, zamierzam składać, ale watpie zebym sie dostała:) Nad MISHem zaczełam zastanawiac się po dniach otwartych UW. Jesli punktów z matury można zebrać 1050....to myśle, że w zwiazku z tym, ze jestem finalistka Olimpiady z polskiego, czyli na wstepie mam 450pkt z poslkiego i 2 jezyki zdane w granicach 90 to szanse sa spore....tylko jeszcze ta rozmowa, ale to sie jakoś wymysli:D

Co do progów na lingiwstyce natomiast, liczba chetnych na miejsce o niczym tu nie świadczy:-/ wystarczy spojrzec na progi z zeszłego roku - najwyższe sposród wsyztskich kierunków na UW w granicach 90%:-/ znaczy do pokonania jest 5 osob....ale jakich osob:P!!!! ok1500 osob w tym roku zdawało rozszerzenie z francuskiego......myslicie , ze to duzo?
Natasha- W porownaniu z calym krajem to bardzo malo maturzystow zdawalo francuski, ale patrzac na ilosc miejsc na studiach jezykowych z francuskim...to jednak duzo :P Pytanie tylko, ile sposord nich napisalo na tyle dobrze, by liczyc na dostanie sie na te najlepsze kierunki, czli ilu z nich napisalo powyzej 80%. Mysle ze wcale nie tak wiele, chociaz moge sie mylic.
Jesli chodzi o Ciebie...skoro, tak jak mowisz, jestes finalistka olipiady z polskiego, to kierunek taki jak MISH wydaje sie byc stworzony dla Ciebie. Jako olimpijka masz olbrzymie szanse na to, by sie tam dostac. Rozmowa sie zbytnio nie przejmuj, podobno trzeba tylko "wykazac swoje szerokie i rozlegle zainteresowania humanistyczne", a gdy na wstepie sie dowiaduja, ze ktos jest laureatem lub finalista, to podobno juz jest z gorki. Co jest niepodwazalnym atutem MISHu i co stawia go ponad wszystkie inne kierunki to to, ze mozesz sobie dowolnie ulozyc plan. Uwierz- 90% studentow daloby sie za to pochlastac. Dopiero studiujac jakis kierunek, dowiadujesz sie co znaczy ogrom niepotrzebnych pierdul i zaliczen z nich. W ten sposob moglabys wyeliminowac to, co ciazy na lingwistyce czy makro- czyli dodatek zbednych, teoretycznych przedmiotow. Na MISHu moglabys powybierac sobie same najciekawsze i praktyczne zajecia z 2 jezykow i wziac jako blok trzeciego kierunku polonistyke czy co tam chcesz. Chyba kazdy chcialy moc sobie wybrac to, czego chce sie uczyc i w konsekwencji uczyc sie tylko tego, czego chce i co lubi. Ja tez bym tak chciala :P ale jak i pewnie sporo innych osob, nie mam szans na takie studia jak MISH, wiec nawet nie probuje i nie bede probowala tam aplikowac. Ale jesli Ty masz te mozliwosc- glupota byloby z niej nie skorzystac. No ale to moje osobiste zdanie, zrobisz jak uwazasz :)
no im więcej słucham o tym MISHu tym bardziej sie do niego przekonuje(do nich włąsciwie;p)Monopola, znasz kogos z Mishu, kto ma program włąsnie jezykowy. i czy wiesz moze, czy jesli zdawał ang, fr i WOS ( a WOS poszedł mi oczywiscie marnie:P) to przy rekrutacji wezma pod uwage na pewno tylko ang i fr....a nie np. ang i WOS?
Bezposrednio swoich znajomych na MISHu z jezykami nie mam. Mam za to znajomych na MISMaPie, ktorzy z kolei maja swoich znajomych z MISHu:P (rozumiesz zapewne o co chodzi). Mozna laczyc programy jezykowe np 2 filologii; jakas dziewczyna robi czesc z anglistyki i czesc z iberytstyki i do tego jeszcze cos niezwiazanego z jezykami. Nie wiem jak to wyglada pzry rekrutacji, z tego co sie orientowalam to na stronie podaja, ze biora pod uwage tylko jeden jezyk? Ale moze po prostu tego nie uwzglednili na stronce, najlepiej popytaj na jakims forum lub zadzwon do nich. Wydaje mi sie, ze nie powinni robic problemu by brac 2 jezyki. Zreszta, w Twojej sytuacji (jako, ze na starcie masz maxa z polskiego) chyba az tak nie zaszkodziloby Ci gdyby wzieli Ci np WOS i angielski? I czy to nie jest pzrypadkiem tak, ze laureaci i finalisci, sa zwolnieni z tego pierwszego etapu rekrutacyjnego i sa od razu zaproszeni na rozmowe? Bo cos takiego mi sie obilo o uszy... No ale nie wiem dokladnie, popytaj
myslałam, ze po prostu mam maxa z polskiego, a reszta jest liczona normlanie, choc olimpiada dajaca maxa z jakegos przemdioty i tak pewnie daje tak duzo punktow, ze powinno starczyc....a wolałabym żeby WOS-u nie brali mi pod uwage, bo poszeł mi naprawde marnie, i bede miala pewnie z 60%:-/ ale faktycznie chyb anajlepiej bedzie jak tam po prostu zadzwonie, ale wielkie dzieki za pomoc:)
Posłusznie melduję, że złożyłam podanie na lingwistykę stosowaną (ang-fra [bo znalezienie się w 15 szczęśliwców na fra-ang jakoś tak wydaje mi się zupełnie nieosiągalne :P]) i na makrokierunek.

Monopola i reszto, byłoby miło gdybyśmy się w październiku spotkali na wymarzonych kierunkach ;).
Posłusznie melduję, że złożyłam podanie na lingwistykę stosowaną (ang-fra [bo znalezienie się w 15 szczęśliwców na fra-ang jakoś tak wydaje mi się zupełnie nieosiągalne :P]) i na makrokierunek.

Monopola i reszto, byłoby miło gdybyśmy się w październiku spotkali na wymarzonych kierunkach ;).
Pewnie, ze byloby milo, powiem wiecej: byloby cudownie!!! Mam nadzieje, ze w tym roku bedzie sie latwiej dostac niz w zeszlym. A Ty, Psyche, z jakimi wynikami startujesz i jak oceniasz swoje szanse? Oby sie tylko udalo! Pozdrawiam
Co do moich wyników to wszystko zależy od rozprawek..
Z ang straciłam 1 % z całości poza tą rozprawką, z fra 4 %, tak wiec MAM NADZIEJE, że mimo wszystko będzie ponad 90 z obu (chyba że nie zaliczą mi rozprawki z angielskiego, bo ciągle się boję że ona nie na temat jest...:P)
Hej! Ja również w tym roku startuję na linwistykę stosowaną (UW) z wynikami bardzo podobnymi (z części zamnkiętej) więc z niecierpliwością czekam na oceny moich rozprawek. Pozdrawiam wszystkich oczekujących i dołączam się do życzeń, obyśmy się wszyscy razem w październiku na Browarnej spotkali :)
Hej, ja tez w tym roku chcialam isc na lingwistyke, niestety matura nie poszla mi dobrze i troche sie przeliczylam, wiem juz ze z zadnego z dwoch jezykow nie bede miec 90%(tylko troszke nizej, ok 85-88%) i nie wiem co teraz zrobic, mysle zeby pojsc na UMCS na ling. ale wlasciwie to chcialam na uw i teraz jestem w kropce. Moze sprobuje na Umcs a potem sie przeniose na uw, po pierwszym roku. Jak myslicie daloby rade? a z tym MISHem to za bardzo nie wiem ocb i nie orientuje sie czy mialabym sie szanse dostac. Jak macie moze jakies pomysly to poradzcie cos, dzieki z gory:)) no i powodzenia na rekrutacji;)
Zasady kwalifikacji dla kandydatów z nową maturą

Przedmiot obowiązkowy

Język polski

p. podstawowy x 0,8
albo
p. rozszerzony x 1


Przedmiot obowiązkowy

Matura 2010, 2011

Matematyka

Matura 2[tel]

Dowolny przedmiot do wyboru

p. podstawowy x 0,8
albo
p. rozszerzony x 1


Przedmiot obowiązkowy

Język obcy nowożytny

p. podstawowy x 0,8
albo
p. rozszerzony x 1


Przedmiot obowiązkowy

Dwa języki obce do wyboru z: angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, hiszpański

p. rozszerzony x 1

waga = 10%


waga = 5%


waga = 15%


waga = po 35%

Nie można jednocześnie zadeklarować dwóch kombinacji języków, np. pierwszy angielski – drugi niemiecki, pierwszy niemiecki – drugi angielski.

...
(liczba słów w pełnym opisie: 173)

Przedmiot obowiązkowy

Język polski

p. podstawowy x 0,8
albo
p. rozszerzony x 1


Przedmiot obowiązkowy

Matura 2010, 2011

Matematyka

Matura 2[tel]

Dowolny przedmiot do wyboru

p. podstawowy x 0,8
albo
p. rozszerzony x 1


Przedmiot obowiązkowy

Język obcy nowożytny

p. podstawowy x 0,8
albo
p. rozszerzony x 1


Przedmiot obowiązkowy

Dwa języki obce do wyboru z: angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, hiszpański

p. rozszerzony x 1

waga = 10%


waga = 5%


waga = 15%


waga = po 35%

Nie można jednocześnie zadeklarować dwóch kombinacji języków, np. pierwszy angielski – drugi niemiecki, pierwszy niemiecki – drugi angielski.


Sposób przeliczenia punktów:

W = a * P + b * M + c * J + d * X + e * Y

gdzie:

W – wynik końcowy kandydata;
P – wynik z języka polskiego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym;
M – wynik z matematyki na poziomie podstawowym lub rozszerzonym;
J – wynik z języka obcego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym;
X, Y – wyniki z dodatkowych przedmiotów maturalnych zdawanych na poziomie rozszerzonym;
a, b, c, d, e – wagi (wielokrotności 5%).
przepraszam za taki balagan myslalem ze skopiuje mi ramki tu jest link Zasady kwalifikacji dla kandydatów z nową maturą
https://irk.uw.edu.pl/katalog.php?op=info&id=DZ-FL-ILS&kategoria=
nie wiem o co chodzi w tych tabelkach w moich obliczeniach wychodzą jakieś kosmiczne liczby moglby mi to ktos latwo wytlumacyzc
DZIEN DOBRY
Mnie rowniez interesuje lingwistyka lecz mysle ze moje wyniki nie beda az tak dobre
(jestem w technikum) licze raczej na 70-80 z obu jezykow i tu pytanie czy sa jakies uniwerki z lingwistyka lub temu podobnym z troszke nizszymi progami?
Z niecierpliwoscia czekam na ODP.
hey :) poczytałam sobie i się przeraziłam ^^" na maturze zdaję roz polski, po którym spodziewam się 70-80%, roz angielski (pisemny i ustny), z którego nie wyobrażam sobie wyniku poniżej 90%, ale francuski zdaję już na podstawie i także liczę na wynik 90-95%

brałam pod uwagę studia na uw - ils. a także ostatnio wpadła mi w ręce broszura z MISHu, ale teraz to już nie wiem, co z tego będzie. czy jest szansa na dostanie się w pierwszej turze z podst francuskim?
Temat przeniesiony do archwium.
31-51 z 51
| następna

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa