studia we Francji

Temat przeniesiony do archwium.
siemanko. w tym roku koncze liceum i mysle o studiach we Francji. w sumie to chcialabym zaczac tam studiowac juz od pierwszego roku nauki polityczne lub jakąś pokrewną dziedzinę. wcześniej wyczytałam, ze aby dostac sie na jakiś francuski uniwersytet, najpierw trzeba zostać przyjętym u nas... Czy to konieczne? Chodzi mi też o możliwości dostania stypendium we Francji. za wszelkie informacje z góry dziękuję :*
Ja jestem zdania ze zagranica najlepiej studiowac od 1 roku bo jak sie potem przyjezdza na 3 rok z erasmusa to jest ten decalage etc. Studia tutaj we fr sa o wiele innne niz w pl.
Aby sie zapisac na uniwerek trzeba miec mature i jej tlumaczenie przysiegle ok 160 euro wpisowego + ok 15[tel]aby zaplacic za sécurite sociale na caly rok. To wszystko oni tu niczego wiecej nie wymagaja ( zalezy tez od kierunku )
Jesli chodzi o stypendium to NIE MAMY DO NIEGO PRAWA !!! za to mozemy otrzymac ok 160 euro na miesiac dofinansowania do mieszkania ( trzeba miec kontrakt wynajmu mieszkania na swoje nazwisko). Jesli chodzi o pokoj w akademiku to szanse sa marne ( znam polakow ktorym sie udalo dostac pokoj ale dopiero na 2 albo 3 roku studiow )

 »

Nauka języka