Jakie studia zeby zostac tlumaczem?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam forumowiczow. Mam maly problem, otoz nie jestem pewna jaki kierunek studiow powinnam wybrac, zeby przygotowaly mnie do zawodu tlumacza (tlumacz na zywo i tlumaczenie pisemne). Z tego co sie dowiadywalam to na filologii romanskiej w Poznaniu ,na przyklad, nie ma takiej opcji, gdzie jidziej zazwyczaj jest. Prosze, osoby w temacie, o wszelkie informacje a takze o informacje dotyczace studiow we Francji. Co trzeba tam zrobic, jakie studia? Zaznaczam, ze sposrod jezykow obcych, mowie jedynie po fr. tak wiec Langues Etrangères Appliquées odpada. Prosze o pomoc. Pozdrawiam
Być może język francuski stosowany/francais langue appliquee na Uniwersytecie Slaskim byłby dla Ciebie dobra opcja?
Te studia powinny Cie dobrze przygotować do zawodu tłumacza, ale równie dużo wysiłku trzeba włożyć w przedmioty filologiczne. Drugiego jezyka uczy sie od podstaw.
Na UJ też można, ale trzeba się nastawić, że to studia filologiczne, a nie językowe. Jak się przebrnie przez pierwsze trzy lata, to potem jest specjalizacja traduktologiczna, gdzie uczą wszelkich rodzajów tłumaczeń. To najcięższa specjalizacja, ale praca popłaca.

« 

Pomoc językowa

 »

Życie, praca, nauka