Studia w Strasburgu i nie tylko

Temat przeniesiony do archwium.
Mam kilka pytań, jeśli chodzi o zapisy na studia. Jeżeli rekrutacja trwa przez całe wakacje powiedzmy, to czy działa to na takiej zasadzie, że kto pierwszy, ten lepszy? Czyli jeśli zostanie mi umówione spotkanie pod koniec sierpnia, może się okazać, że nie załapałam się z powodu braku miejsc? Czy lepiej jechać wcześniej na ten jeden dzień, wracać do Polski i jechać raz jeszcze pod koniec wakacji, żeby znaleźć mieszkanie itp... ?
Odnośnie wynajmowania mieszkań, jakie formalności trzeba załatwić przed (założenie konta pewnie, cos poza tym? Jakieś zaświadczenia?)
Gdzie ewentualnie można tanio przenocować przez kilka dni, zanim się tego mieszkania nie znajdzie, w jakimś schronisku? Ktoś o czymś takim wie?
Dziękuję z góry za odpowiedź.
poszukaj na wyszukiwarce google
CROUS Strabourg, tam sie dowiesz cos o noclegach

co do zapisow, nie jest wazne czy masz RDV w sierpniu czy pazdziern,
kazdy sie moze zapisac
ja czasem zapisuje sie na poczatku listopada i jest ok,
ale lepiej wczesniej bo bedzies miec karte studencka itp.

co do wynajmu mieszkania, to to bedzie ciezko, konto w zasadzie nie jest obowiazkowe, ale czynsz zazyczaj placi sie przelewem
konto zalozyc we Fr jest b. prosto, nie robia w bankach problemow, kazdy moze chyba sobie otworzyc rachunek

najepiej jakbys miala kogos, kto poswiadczy za ciebie, kogos z FRancji,
jesli nie, to jakies zaswiadczenie zarobkow rodzicow i jakis papierek,ze beda placic itp

sorki za chaos w moim poscie, ale nie mam czasu teraz, jak bedziesz miala jakies konkretne!!! pytania; to napisz na maila
[email]

Marlena
Strasburg sympatyczne miasto.
MIeszkania niestety dość drogie. Trzeba wziąć poprawkę na to, że zlokalizowane tam instytucje (Rada, Trybunał, Parlamentu Europejskiego) oraz akredytowane przedstawicielstwa i ambasady znacznie wpływają na ceny (wynajmu, żywności i nie tylko). Jeśli na cotygodniowe zakupy to tylko do Kehl, do którego dojeżdża miejski autobus.
Ja miałam szczęśliwie pokój w akademiku (La Robertsau), w zeszłym roku koszt ok. 118 EUR miesięcznie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

« 

Kultura i obyczaje

 »

Życie, praca, nauka