studia uzpełniajace we Francji

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanko... czy jest możliwość żeby po ukończeniu kolegium/ po licencjacie kontynuować studia uzupełniająze we Francji?
Hej!
Ja też jestem po NKJO. Sama nie wybieram się na studia do Francji ale wiem że można kontynuować nauke nawet po NKJO mając licencjata. Moja koleżanka ze studiów wyjeżdza do Francji dalej kontynuowac nauke ale nie wiem na jakich warunkach... Konkretnych inf. Ci nie udziele ale wiem że jest taka możliwość.
Dzięki za informacje! Jakbys kiedyś miła okazję zapytać koleżankę w jaki sposób to sobie załatwiła to byłabym Ci ogromnie wdzięczna...
Można jak najbardziej- teraz we Francji zmienił się system na LMD, i po prostu zapisuje się na magisterkę, chociaż czasami moze być tak, że tzreba będzie coś uzupełnić, ale to zależy od uniwersytetu.
Hej,
Widzę, że wiesz coś więcej na temat reformy LMD. Ja posiadam dyplom "maitrise". Czy możesz mi pokrótce opisać tą reformę ? Czy mając francuski tytuł "maitrise" można jednocześnie posługiwać się tytułem magistra w Polsce, czy do tego jest nezbędne zrobienie studiów podyplomowych DESS, obecnie Master 2 ? Od października prawdopodobnie rozpocznę studia we Francusko-Polskim Studium Podyplomowym na AE w Poznaniu z zakresu zarzadzania. W wyniku ukończenia tego studium otrzymuje się dyplom Master Administration des Entreprises, a AE jednocześnie wydaje dyplom ukończenia studiów podyplomowych a nie magisterskich tak jak by wynikało to z reformy LMD. Czy może wiesz coś więcej na ten temat ? Byłabym wdzięczna za odpowiedź.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Życie, praca, nauka