legalizacja pobytu we Francji

Temat przeniesiony do archwium.
Witam! Niedługo wyjeżdżam do Francji na dłużej i chciałabym zapytać czy wiecie może jakie dokumenty będą mi potrzebne żeby otrzymać wizę??? Z góry wielkie dzięki za pomoc....
zalezy co chcesz robic we Francji
Ja jestem na studiach wiec to dosc proste, ale lepiej uzboic sie w akt urodzenia i swiadectwo maturalne lub inne oba tlumaczone na francuski przez tlumacza.
A jaki masz cel?
Docia80 ja chciałabym Ciebie zapytac o jedna rzecz.. Bo ja teraz jestem uczennica 2klasy liceum, ucze sie jezyka francuskiego 2 rok ale po liceum mam zamiar wyjechac do Francji na studia. Jak Tobie sie to udalo?? musialas miec jakis specjalny dokument zeby dostac sie na tamte uczelnie .Jak mozesz to napisz mi ogolnie jak sobie z tym wszystkim poradzilas;] z gory dziekuje :)
wtrącę się:)
Ja na studia do Francji jadę w tym roku:):):). Przede wszystkim musisz się dowiedzieć na wybranej uczelni, czego wymagają. każda uczelnia przeprowadza rekrutację inaczej. Przeważnie dokumenty składa się w kwietniu/maju/czerwcu. Lepiej nie odkładaj niczego na ostatnią chwilę. Najczęściej chcą świadectwa maturalnego z tłumaczeniem przysięgłym (czasem potwierdzonym przez ambasadę), akt urodzenia + tłumaczenie, dossier uczelni, list motywacyjny... Są uczelnie wymagające certyfikatów językowych, moja akurat niczego takiego nie chciała, ale wiadomo- lepiej coś umieć. No i to by chyba było na tyle...
We Francji nie musisz miec wizy jezeli Twoj pobyt bedzie dluzszy niz 3 m-ce powinnas ubiegac sie o karte pobytu a to zalatwisz w merostwie lub na prefekturze, jestem wlasnie w trakcie zalatwiania poniewaz moze sie to przydac do uzyskania pozwolenia na prace. Niestety urzednicy podaja poki co dosc sprzeczne informacje, jutro ide po raz kolejny do merostwa wiec jezeli uda mi sie cos zalatwic to napisze jak i gdzie. :) Zabierz akt urodzenia przetlumaczony przez tlumacza przysieglego to zawsze jest potrzebne. Pozdrawiam
Własnie, wszystko jest zalezne od celu w jakim jedziesz do Francji.No wiadomo na studia trzeba zabrac wiele papierow i ze szkoly i napewno jakies karty dluzszego pobylu.Ja bylam we Francji w te wakaje u mojego chlopaka ale zabralam dokumenty i paszpoprt bo bez tego ani rusz:)A tak przy okazji to była moja pierwsza wycieczka do Francji ale jak mi sie tam spodobało!Zakochałam sie we Francji po uszy.Tam jest tak cudownie.Eh zostawiam tą Polske po maturze i wyjezdzam do Francji na studia.Pozdro dla wszystkich maniakow FRANCJI!!!
Rozne uczelnie wymagaja roznych rzeczy. Aby zlozyc dokumenty na Sorbone trzeba zdac TCF, czesc obowiazkowa na 4 poziomie (z szesciu) i nadobowiazkoa -ustny i pisemny (z czesci pisemnej przynajmniej 10 punktow), albo miec kompletnego DALF'a, mozna tez zdawac egzamin organizowany przez uczelnie. Potrzebne tez bedzie swiadectwo maturalne wraz z tlumaczeniem przysieglym, CV, list motywacyjny, plus ksero paszportu, karty pobytu lub aktu urodzenia i oczywiscie jakis druczek, ktory daja na uczelni.
Ja też byłam w Paryżu i zakochałam się w tym mieście i zamierzam tam studiowac! Tylko trochę się obawiam... co? jak? Ale na pewno w Paryżu! Kocham to miasto miłości... Pozdrawiam zwolenników Paryza:)
Czesc ,
jezeli mam zaswiadczenie ze szkoly , ze jestem studentka? jak wyglada dalsza procedura aby dostac pozwolenie o prace? czy sa jakies ulatwienia po wejsciu do Unii?
dzieki za odpowiedz
czesc, chcialbym sie dowiedziec jak wyglada procedura starania sie o pozwolenie na prace?
bede uczyc sie jezyka we Francji jako studentka
dzieku za info
błagam, pomóżcie mi znaleźć jakieś mieszkanie w paris, bo nie będę mogła zacząć studiów, a już mam prawie wszystkie formalości załatwione:( tylko nie mogę skończyć zapisów, bo nie mam logement... kto mnie przygarnie? jestem spokojna, nie palę, mam 20 lat, mówię bardzo dobrze po francusku, jak znajdę mieszkanie to będę studiować histoire de l'art a paris4. proszę o pomoc:) mogę płacić czynsz do ok 350 euro.
Depuis novembre 2003, les ressortissants d'un pays de l’Union Européenne, peuvent séjourner en France sur simple présentation d'une carte nationale d'identité ou d'un passeport en cours de validité, sans limitation de durée. Il n'est plus nécessaire pour eux de solliciter la délivrance d'une carte de séjour "communauté européenne". Un titre de séjour peut cependant leur être délivré, sous réserve d'absence de menace pour l'ordre public. En effet, ce document leur sera utile pour différentes démarches, telles que l'ouverture d'un compte bancaire ou la sollicitation d'aides au logement.


Ci-dessous, vous trouverez des liens pour obtenir des informations plus précises. Cela concerne particulièrement ceux qui vivent à Paris. Mais je pense que la nature des démarches à faire et des pièces à fournir sont similaires dans toute la France.

Pour un titre de séjour , démarches et pièces à fournir :
http://www.prefecture-police-paris.interieur.gouv.fr/demarches/etrangers/paris/sejour/ressort_ce.htm


Informations générales et pièces à fournir pour obtenir une carte de séjour :
http://www.prefecture-police-paris.interieur.gouv.fr/module_rdv/etudiants/etranger01.htm
ou
http://www.egide.asso.fr/fr/guide/preparer/demarches/arrivee.jhtml
witaj,za 350 e nie znajdziesz samodzielnego pokoju,chyba ze z inna osoba,istnieja tanie hoteliki np na port de clichy,za dobe w granicach od 25 do 30 e. najlepiej przyjedz z polski z kims,np z chlopakiem,moglabys sie tez starac o pokrycie kosztow hotelu z CAF ale do tego potrzeba kilku dokumentow na miejscu,mieszkam tu dwa lata i juz przez to przechodzilem,wiec mam duze rozeznanie,ale oplaca sie starac sie o karte lokacyjna w CAF,poniewaz oplacaja mi hotel do kwoty 274 E.pozostala czesc ja pokrywam,jak bedziesz w paryzu potrzebowala pomocy to moge podac ci wszystkie namiary do spraw ktore bedziesz zalatwiac,pozdrawiam;mariusz
i jak tam znalazlas cos?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Egzaminy