studia podyplomowe polsko francuskie

Temat przeniesiony do archwium.
Czy byliby chętni do podjęcia studiów podyplomowych (jedynych takich w Polsce) w Lublinie na UMCS? Studia polsko francuskie, dwa dyplomy w obu językach. Zakres studiów: Zarządzanie Jakością Bezpieczeństwem Srodowiskiem. Studia trwają dwa lata, w systemie wieczorowym.
Piszę o tym, gdyż sam jestem zainteresowany tymi studiami, ale jak dotąd wpłynęło za mało zgłoszeń, żeby studia te ruszyły w tym roku. Wynika to głownie z tego, że jest to pierwszy nabór na ten kierunek, była owszem kampania reklamowa ogólnopolska, ale nie była dość nagłośniona. Podaję link, gdzie znajdziecie pełny opis tych studiów. www.umcs.lublin.pl/index.html?akcja=news&id=875.
Cześć,

czy znasz mże cenę tych studiów i system zajęć ( jak często i jak intensywni?)
A
Czy jedyne w Polsce to nie byłabym tega taka pewna. Od października zamierzam zacząć studia podyplomowe w zakresie zarządzania w Centrum Francusko-Polskich Studiów przy Akademi Ekonomicznej w Poznaniu. Studia te trwają rok i też otrzymuje się 2 dyplomy. Jesteś pewny, że są to studia podyplomowe. Zastanawiam się, bo mówisz, że trawją one 2 lata. Studia podyplomowe DESS a teraz już Master 2 trwają 1 rok. Może to jest Master 1 czyli dawny maitrise i Master 2 razem?
Przeczytałam ten link. Tak jak myślałam. Nie jestem ekspertem w tych sprawach, ale trochę naszukałam się informacji na temat obecnego systemu szkolnictwa wyższego we Francji ze względu na studia, które skończyłam. Myślę, że studia te nie powinny nazywać się podyplomowe, tylko Master 1 (1 rok nauki), czyli dawny maitrise (magisterium) i Master 2 (1 rok nauki) czyli dawne studia podyplomowe DESS, ponieważ trwają dwa lata i jak jest też napisane, że kandydatami na studia są absolwenci studiów licencjackich, a nie magisterskich, gdzie we Francji na Master 1 mogą się dostać tylko studenci, którzy Ukończyli Master 2. Nie wiem dlaczego traktują to jako studia podyplomowe. Jeżeli te studia trwają 2 lata i nazywają się Master to UMCS powinien wtedy wydać dyplom ukończenia studiów magisterskich. Wiem, że z tym są problemy w Polsce, tzn. z wydawaniem jednocześnie polskich i francuskich dyplomów licencjackich i francuskich, jeśli kształcenie odbywa się w Polsce wg. realiów polsko-francuskich w porozumieniu z uczelniami. Łatwiej natomiast jest z wydawaniem dyplomów studiów podyplomowych polskich i francuskich równocześnie.
To tylko tak woli wyjaśnienia. Pozdrawiam
andrel, moglabys podac jakies linki gdzie znajde informacje na temat obecnego systemu szkolnictwa wyższego we Francji??z gory dziekuje ;]
Trudno żeby dała Ci wszystkie linki. Często bywało tak, że wielu adresów stron nie zapisywałam. Poprostu wpisywałam w wyszukiwarkę różne hasła z tym związane i wyszukiwałam informacje, np. francuski maitrise, master, szkolnictwo wyższe we Francji, reforma LMD, porównanie szkolnictwa wyższego we Francji i Polsce, uznawanie okresów studiów, uznawalność dyplomów itd.
Pozdrawiam
dziekuje i pozdrawiam :]
Temat przeniesiony do archwium.