umcs-romanistyka

Temat przeniesiony do archwium.
cześć,

przecztyałam, że wiekszość z Was, tak jak ja, dostała się na romanistykę na umcs-ie.
czy może zna ktos program studiów?
jaki jest Wasz poziom nauki? tylko nauka w lo?
mieszkacie w akademikach?

do zobaczenia juz niedługo ;)
Siema,
Też jestem na UMCSie na francu. Uczyłam się go tylko w LO i jest mi tu cholernie ciężko. Podkreślam, że jako jedyna z klasy zdawałam franca na maturze, bo każdy się go bał. Pochodziłam ok. dwóch miechów i stwierdziłam, że nie dam rady i nie będę tego kontynuować, bo to tylko szkoda nerw, mojego czasu i kasy oczywiście, bo jestem spoza Lublina. Jak ktoś się uczył franca tylko w LO, to nie ma co startować na takie studia, bo nie dacie rady, no chyba że jesteście geniuszami i macie DELFy :]
Hej!To Ty w końcu zrezygnowałaś,czy jesteś cały czas na UMCS-ie,bo nie rozumiem????Nie można się tak szybko zniechęcać i przestań panikować już po dwóch miesiącach!!!!Kumpela mi opowiadała,że u niej na pierwszym roku dużo osób było tylko po liceum,gdzie dopiero tam się uczyli tego języka i jakoś dali radę i są na 3 roku!Wiadomo,że osoby,kyóre są starsze i były jako au pair we Francji jest im na początku łatwiej,bo są osłuchane z językiem,jednak były tam rok lub dwa!Po pierwszym roku,a nawet po semestrze wszystko się wyrównuje.U nas nawet tak mówią wykładowcy!!!Nie wiem czy miałaś może okazję siedzieć na wykładzie kolo takich osób,to niektóre z nich nie umieją dobrze pisać.Jeden jest lepszy w mówieniu,drugi w pisaniu.Też na wakacje możesz jechać jako au pair do pracy i wrócisz mówiąc bez kompleksów i osłuchana z językiem!!!Głowa do góry!Jak cos to mam namiary na dobrą agencję au pair w Paryżu!!!Pozdrawiam i nie załamuj się.U mnie też są spore różnice między nami na roku!!!
porządnie zrobiony francuski w liceum (zarówno 3 jak 4 letnim)) wystarczy, aby dostać się na romanistykę, pod warunkem, że uczy się nie tylko tego, co było zadane na zajęciach, ale również czegoś więcej.
jako jedyny ze szkoły zdawałem maturę z francuskiego, a mimo to nie powiem, abym był jakimś ewenementem czy geniuszem, a też pierwszy kontakt z francuskim przeżyłem dopiero w liceum :)
nawet nie "porządnie" zrobiony wystarczy... przynajmniej jeśli chodzi o niektóre uczelnie ;)
To moze powiesz na jakie uczelnie?? :)
Siema! tez jestem na romanistyce na umcsie na 1-szym roku i powiem, ze pierwszy semestr byl luzacki:) Nie przemeczylam sie, imprezowalam aussi i wszystko pozaliczalam:) I tez uczylam sie tylko w liceum wczesniej. Nie bojcie sie:) Seneka- czy Ty moze masz na imię Milena:>?
salut!!
mam do Was kilka pytan skoro jestescie na UMCSie...;)
jaki jest tam poziom??tak mniej wiecej...;)
ja tez bardzio bym chciala sie dostac na jakis kierunek z francuskim , na iberystyke albo na romanistyke i zastanawiam sie czy dam sobie rade, bo jestem tylko po3latach nauki...
jaki jest tam klimat na uczelni??warto tam isc??gdybyscie mieli jeszcze raz wybierac, to czy wybralibycscie studia na UMCSie?? a moze macie jakies porownania z KULem?;]
a czy na KULu albo UMCS można skończyć 2 języki, czyli napisać 2 prace po fr. i po np. włosku?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Życie, praca, nauka