Jaki zawód po romanistyce??

Temat przeniesiony do archwium.
31-34 z 34
| następna
Ach...Romańska czy nie :-) ? Czy ktos juz to wie ?? Czy warto ?!?? Oto jest pytanie... !! A jesli nie romanska to co z fr innego, ale zwiazanego? Pozdr :>
Odświeżam nieco temat, bo znalazłam ofertę stażu, która w sumie jest ciekawa, oferują szkolenia, które rozszerzają wiedzę o dodatkowe dziedziny, a skierowana jest właśnie do osób ze znajomością języków obcych, czyli po romanistyce też, jak najbardziej :) :

http://psdmag.org/pl/article/11441-nazwa-stanowiska-praktykant-stazysta-br-kod-referencyjny-staz

Wydaje mi się, że najlepszym wyjściem jest powiązanie znajomości języka z wiedzą z innej dziedziny, w innym przypadku ciężko o pracę... :(
Witam wszystkich :)
Ja w zeszłym roku obroniłam licencjat z romanistyki. Czy podobały mi się te studia? Nie, uważam, że źle wybrałam. Czy odradzam innym? Zdecydowanie nie! Jeżeli ktoś na prawdę chce na nie iść - niech idzie. Może akurat się spodoba?
Gdybym mogła cofnąć czas, to wyjechałabym zaraz po maturze do Francji, i tam poszła na studia.
Nigdy nie szukałam pracy w Polsce po studiach, obecnie mieszkam w Anglii i moje stanowisko pracy wymaga bycia dwujęzycznym (fr-ang). Jednakże francuskiego studia mnie zdecydowanie nie nauczyły :D Wyniosłam bardzo dobry francuski z liceum, a później wyjechałam na Erazmusa do Francji.
Jeżeli chcecie wiedzieć czy warto iść na romanistykę to przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie co chce się w życiu robić. Jeżeli wy nie znacie odpowiedzi, to my na pewno wam nie powiemy :)
Trzymajcie się ciepło ^^
Witam.
Ja w zupełności zgadzam się z koleżanką powyżej. Romanistyka nie poszerzy waszej znajomości języka francuskigo. Romanistyka to kupa nikomu nie potrzebnych bzdur typu historia, literatura, językoznastwo itp. Tam nie uczą cię odmiany avoir, bo ty to masz umieć. Dlatego uważam, że te studia są dla tych, co się tym pasjonują. Jeśli idziecie tam po to żeby nauczyć się języka to możecie się nieco rozczarować. Po za tym nie ma jakiś wielkich perspektyw pracy po tym kierunku. Dlatego ludzie myślcie intensywnie i nie popełniajcie błędów bo będziecie mieli rok w plecy( co nie jest jeszcze taką tragedią, bo takie doświadczenia też się przydają). Aha i jeśli jesteście chodź w małym procencie ścisłowcami nie bierzcie tego bo będziecie sie męczyć bardzo na tym kierunku.
31-34 z 34
| następna

 »

Nauka języka