Nkjo w Gliwicach

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!Zbieram informacje na temat NKJO w Gliwicach?Czy ktos z Was tam uczęszcza?Chcialabym wiedziec czy poziom jest wysoki i czy musze bardzo dobrze znac jezyk francuski (czy wystarcza podstawy )zeby probowac swych sił, no i tak ogolnie jak tam jest.Pozdrawiam Wszystkich i czekam na odpowiedz!!!:*:)
cześc :) jestem na 3 roku w NKJO w Gliwicach i ogolnie rzecz biorąc jest bardzo fajnie:) poziom jest wyższy niż na UŚ ! jeżeli chodzi o egzaminy wstepne to nie wiem jak one wyglądają dla kandydatów z nową maturą! ale musisz mieć bardzo solidne podstawy bo tam nie ma żadnych zajęć po polsku także na początek jest to takie zderzenie z francuskim które póżniej wychodzi na dobre:) jezeli jesteś frankophilką to polecam:) jak masz jakieś pytania to pisz
pozdrawiam
Pozdrawiam koleżankę, która pewnie nigdy nie była studentką UŚ a raczy wypowiadac sie na temat poziomu nauczania.
no wybacz ale mam koleżankę na UŚ która przychodzi do mnie się uczyć np. opisówki !!!! więc coś tu nie gra!
Heh no ja też pozdrawiam :/ Bardzo przepraszam, ale moim zdaniem ocenianie poziomu naucznia na Uniwersytecie Śląskim na podstawie jednej koleżanki jest żałosne...
Student romanistyki UŚ
ooo widze ze tu jakis student z us. To moze ty mi powiesz jak jest tam? czy trudno jest sie dostac? (mam stara maturke) jak narazie jestem we Francji ale w przyszlym roku chcialabym zdawac na us. Wiec fajnie by bylo wiedziec czego ludzie sie spodziewaja na egzaminach wstepnych. Pozdrawiam
Cześć, ja też wybieram się na NKJO do Gliwic, bo słyszałam, że to dobra szkoła :) a poziom wysoki.... pozdrawiam
Witaj fajnie ze odpisalas bo juz myslalam ze na ta stronke zaden student NKJO nie zaglada!w sumie to nie wiem o co mam Cie jeszce spytac jak mi sie cos nasunie to jeszce sie odezwe jesli moge.Tymczasem pozdrawiam!!!
Drodzy Studenci z Gliwic...poziom wysoki, wszystko po francusku, duzo nauki..ale jakie szanse ma "zwykla " osoba uczaca sie francuskiego ..np. w szkole po prostu..powiedzmy poziom sredniozaawansowany (z brakami w konwersacji i slownictwie ;) ) - bo przylozyc sie i zdac egzaminy wstepne to chyba nie wszystko?? Wiem ze tam studiuje sie wszystko z z francuskim zwiazane w jezyku francuskim, literature, historie.. poradzilabym sobie?
No to witam potencjalną studentkę Usiu :) Egzamin wstępny jest naprawdę do przejścia. Też mam starą maturę, więc procedurę rekrutacyjna dla starych maturzystów znam całkiem dobrze :) Obowiązuje egzamin pisemny i ustny z francuskiego. Egzamin pisemny to w zasadzie sama gramatyka. Co prawda jest on podzielony na 2 części: rozumienie tekstu czytanego i test gramatyczny, jednak za czytanie możesz zdobyć maksymalnie kilka punktów (od 5-10, zależało od roku), natomiast z gramatyki pozostałe 90-95 punktów :) Gramatyka na egzaminie jest dość tradycyjna, taka szkolna: wstaw rodzajnik, zastąp zaimkiem, wstaw odpowiedni czas, zamień na mowę zależną, stronę bierną, podaj liczbę mnogą, rodzaj żeński, okresy warunkowe... Dla mnie jedynym zaskoczeniem jest wymaganie czasów historycznych typu passe simple czy subjonctif imparfait. Poza tym gramatyka dosyć "niezłośliwa". Teoretycznie egzamin pisemny musisz zdać przynajmniej na 3,0, aby przejść do ustnego. W praktyce bywa różnie. Np w tym roku dopuścili wszystkich, nawet tych, którzy oblali pisemny (chociaż szczerze poiwiedziawszy nie wiem jak tego dokonali :)). Egzamin ustny składa się z 2 części: analizy semantyczno-grmatycznej tekstu (groźnie brzmi :)) i wypowiedzi na zadany temat. Najpierw losujesz jeden tekst i jedno zagadnienie. Następnie masz ok 15-20 minut na przygotowanie. Teksty są krótkie i dosyć proste, chociaż niekiedy podchwytliwe. Tekst masz najczęściej opowiedzieć, wyjaśnić po francusku podkreślone wyrazy i zwroty, czasami wyjaśnić jakiś problem gramtyczny. Z kolei wykaz tematów na egzamin dostępny jest na stronie internetowej Instytutu. Zagadnienia dotyczą kultury Francji, czasami problemów typu ochrona środowiska, eutanzaja, komputer i społeczeństwo informatyczne itd. Wylosowany temat masz po prostu odklepać przed komisją, potem powinna wywiązać się z tego rozmowa. Za egzamin ustny również otrzymujesz ocenę. Następnie obliczana jest średnia ocen z pisemnego i ustnego i konstruowana lista rankingowa :) Od tego roku jest problem, bo są nowi maturzyści... Dla nich oceny z matury rozszerzonej pisemnej i ustnej są przeliczane na oceny. Lista jest zatem wspólna dla nowych i starych maturzystów, co niestety pomniejsza szanse dla "starych", no ale cóż...
Jeśli znasz angielski, to od przyszłego roku rusza nowy kierunek w Instytucie "język angielski i francuski stosowane".
Odsyłam do strony Instytutu, tam znajdziesz zagadnienia, informacje dot. rekrutacji i plany zajęć: http://uranos.cto.us.edu.pl/~roman/
Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem :)
Aha! Testy z lat ubiegłych są dostępne w sekretariacie Instytutu w Sosnowcu, ul. Żytnia 10 :) (jeden test znajduje się też na stronie)
Pozdrawiam
hej.Kolegium jest super.zeby sie dostac trzeba dosyc dobrze znac jezyk.trzeba niezle zasuwac ale jest naprawde suuper, polecam
Temat przeniesiony do archwium.