urlop dziekański!

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć! Mam do was pytanie! Co myślicie o urlopie dziekańskim po 1,5 roku romanistyki w celu wyjazdu do francji?? Czy ktoś z was brał już dziekankę aby jechać podszlifować język?? Czy waszym zdaniem przez jakieś 8 miesięcy można podwyższyć i swój poziom języka??!! Aha-dodam,że nie jadę w charakterze fille au pair-mam "prawie załatwioną" pracę w hotelu ale ciągle się obawiam powrotu do kraju( nowi ludzie na studiach itp). Z drugiej strony myślę,że chyba taki wyjazd to zawsze jakieś doświadczenie! Co o tym myślicie?? Doradzcie mi zanim podejmę ostateczną decyzję! Czekam na wasze opinie!!Dziekuję z góry.
Alicja.
to dobry pomysl jesli studiujesz romanistyke (a tak wlasnie jest hyh) podszlifujesz jezyk , poznasz wszystko od tej racjonalnej strony, takie wyjazdy to zawsze dobry pomysl, bedziesz miala jakies doswiadczenia ktore bedziesz mogla umiescic w swojej pracy dyplomowej; ja akurat wyjezdzam na staz na praktyki z uczelni a studiuje zarzadzanie, jade w ramach programu leonardo, to tylko 3 miesiace ale mysle ze na poczatek to bardzo duzo jak dla mnie, wiec tobie radze wziasc dziekanke, jesli bym studiowala jakas filologie to rowniez bralabym poduwage urlop, ale na moim kierunku bardziej przydadza mi sie te praktyki, ale planuje na drugim roku starac si eo wyjazd na semestr studiowania we francji :D
wiec jak....spotkamy sie we francji?? :D
powodzenia
może jeszcze jakieś opinie??
Ale czemu odrazu dziekanka, a nie erasmus??To o wiele przyjemniejsze wyjście:
jedziesz tam gdzie chcesz, poznajesz studentów z innych krajów, nie tracisz roku ani znajomych na filologii, przy okazji popracujesz i odżyjesz, ja wybieram się do Belgii w przyszłym roku akademickim, muszę tylko pozałatwiać wszystkie papierki:)
A jakie należy spełniać warunki by wyjechać na erasmusa?? z tego co wiem na mojej uczelni wyjazd ten jest możliwy dopiero na 4 roku i tylko dla studentow którzy mają średnią powyżej 4,5-co sądzę może być dla mnie przeszkodą-jestem po 1 roku i ledwo co wyyciągnęłam na 4,1,,,A co dopiero będzie pozniej...
właśnie co do warunków to różnie bywa, rano idę w końcu na Akademię dowiedzieć się szczegółów, ale napewno nie trzeba być aż na IV roku, a co do średniej to też nie słyszałam o takich wymogach, bref napiszę jutro resztę jak już będę wiedziała wszystko:)
HEJ JESTEM WLASNIE NA DZIEKANCE PO PIERWSZYM ROKU ROMANISTYKI W TORUNIU;JESTEM JUZ PRAWIE 4 MIES I UWAZAM ZE DOBRZE ZROBILAM;POLECAM TEN SPOSOB ZAPISZ SIE TYLKO NA KURS TAM NA MIEJSCU
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Życie, praca, nauka