Romanistyka czy lingwistyka stosowana?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam :)
Mam pytanie... po jakich studiach ma wieksza mozliwosc znaleziena pracy, po romanistyce czy po lingwistyce stosowanej z pierwszym jezykiem francuskim? Z gory dziekuje za wszytstkie odpowiedzi :)
witam!mysle ze latwiej bedzie Ci znalezc prace po lingwistyce,co do tego nie ma watpliwosci,ale zauważmy ze na lingwistyke jest bardzo trudno sie dostac,jednak warto probowac.zastanawialam sie nad czym czy zdawac na lingwistyke,ale stwierdzilam ze nie mialabym zadnych szans.pozdrawiam
Czy po romanistyce mozna zostac tlumaczem czy tylko po lingwistyce? Bo tak naprawde, to ja uwielbiam historie a do tego polaczona z jezykiem... :) wiec wolalabym isc na romanistyke ale z drugiej strony jezeli nie mialabym po tym pracy to wole wybrac cos sensowniejszego... po czym byla by na pewno.
Idąc na romanistykę musisz lubić przede wszystkim język polski-głównie literaturę i naukę o języku. Z literaturą jest oczywiście związana historia lecz czysta historia trwa ok rok/1,5. Ja osobiście polecam lingwistykę-o wiele praktyczniejszy kierunek.
Lingwistyka uczy raczej praktycznej znajomości języka, a romanistyka ma wszyskie te dodatki jak kultura, literatura itp. Ale chyba na romanistyce też można wybrać specjaizację (specjalność?) tłumacza. Najlepiej posprawdzać na stronach poszczególnych uniwerków - zazwyczaj zmieszczają ramowy plan nauczania. No i zależy co kto lubi i co kto umie;)

« 

Życie, praca, nauka

 »

Pomoc językowa