na ile zdać mature na lingwistyke stosowaną

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 35
poprzednia |
Ile procent (miej wiecej) trzeba mieć z języków na maturze aby dostać sie na lingwistyke stosowaną do Warszawy lub Lublina? Jak to sie przedstawiało w tamtym roku?
Pozdrawiam
HEJ ja zdawałam do Lublina na UMCS!Powiem Tobie tak dużo!Ja zdawałam na angielsko-francuską!Miałam z angola 99% i 89%,a z francuskiego 95% i 86% i się nie dostałam,bo zabrakło mi tam kilka setnych,ale chcieli mnie przyjąć na pierwszy semestr na wieczorową i po semestrze już normalnie na dzienne,ale zrezygnowałam i poszłam na filologię romańską na UMK.W sumie na lingwistyce jest to lepsze,że nie ma tyle literatury i dwa języki!Ale u nas jesteśmy przygotowywani do certyfikatu z hiszpana i portugalskiego od drudiego roku,więc looz.A z angola mam FC. W sumie zadecydowały trochę względy odległości,bo ja jestem z Słupska.Egzaminy nie były nie wiadomo jakie trudne,ale jak dostałam sie na romańska na UMK i UAM,TO POSTANOWIŁAM,ŻE ide tam na dzienne,bo to różnie bywa z tym przenoszeniem.Z kolei mój kolega zdawał na UW na francusko-angielską,miał sporo procent z obydwu tych języków,ale to możesz wejść na stronkę Instytutu Lingwistyki Stosowanej UW,bo tam jest cały czas ranking,to sobie zobaczysz ile mniej więcej trzeba było mieć procent,żeby wogole przejść do rozmowy i egzaminu,ale teraz się chyba cos pozmieniało i nie ma już egzaminów!!!!Sprawdz sobie i życzę sukcesów!
Ale się nie dostał niestety,zapomniałam dodać>Wiesz tam póżniej na tym egzaminie to były lekkie przekręty no bo się ołówkiem wypełnia testy na UW!
Z tego co wiem to prawda że na UW ma nie byc już egzaminów wstępnych. NA romanistykę na 100% zrezygnowali i biorą pod uwagę tylko wyniki matury, a na resztę pewnie też
No tak, ale ta druga częśc chyba została... Też się tam wybieram i coś czuję, że będzie ciężko...
Z tego co jest napisane na stronach UW i UMCSu to na ILS nie ma żadnych egzaminów, liczy się tylko matura z obu języków. Jejq, strasznie się boję co to będzie... Jak ja marze o tym, ja chce studiować na ILSie na UW! ;-(
To życzę Tobie na prawde powodzonka i duuużo szczęścia,bo dostać się teraz na lingwistykę i wogóle jakieś fajne filologie obce jest bardzo ciężko!!!
Naprawdę tak ciężko? Jejq, weźcie ludzie ;-( czy już nie można spełniać marzeń...? ;-(
Obawiam się, że te egzaminy jednak są;
"rekrutacja:
egzamin pisemny: dwa języki obce wybrane spośród pięciu: angielski, francuski, niemiecki, rosyjski oraz hiszpański.
egzamin ustny: dwa języki obce wybrane spośród pięciu - te same co na egzaminie pisemnym. " - na stronie UW
Hmm przed chwilą przeczytałam sobie notkę o dziejach twojej nauki fancuskiego... heh! Myślę, że możesz te marzenia jak najbardziej spełniać:D
gdzie to znalazłaś?
Hejka!Wiecie co ja jestem na romanistyce w Toruniu na UMK i to jest prawda,ze jest bardzo ciężko dostać się na filologię obcą jakąś fajną,chociaż wszystkie są ciekawe.A na lingwistykę to juz wogóle trzeba mieć szczęście się dostać,bo tam jest zawsze dużo kandydatów,bo nie ma literatury na studiach,tylko przede wszystkim praktyczna,językoznawstwo i translacje no i dwa języki,ale poprzeglądajcie sobie dobrze plany studiów np.jeżeli Was interesuje francuski jeszcze z jakimś jezykiem to na niektórych uczelniach jest dużo drugiego,a nawet czasami 3 języka i można zrobic certyfikat,bo lektorzy przygotowują.Tak właśnie podobno jest u nas,że z hiszpańskiego zdaja na 4 roku delle intermedio i z portugalskiego też jakiś certyfikat,ale chyba taki zupełnie podstawowy:)
Na stronie wydziału LS na UW - ogłosili juz nawet terminy ustnych
http://www.uw.edu.pl/pl.php/wczoraj/archive/archstud/zasady_0304/ling.html - voila!
http://www.ils.uw.edu.pl/pliki/1122375480Wyniki_koncowe_sprawdzianu.pdf
na tej stonie macie liste osob wstępnie przyjetych na UW + ich wyniki z matur,tam jest wszystko napisane w tej tabelce!Tylko sie nie przerażajcie!
Oczywiście te wyniki matur to jest poziom rozszerzony:).Musicie sobie oblookać na jakie kombinacje językowe jest się najłatwiej dostać!!!
Tiaa, super, tylko wejść na to nei można :-P
no. ogłosili. na 24.06.2003 roku.:-D
Uuhhh... Czyli maturka powyżej 90% z obu poziomów musi być... Ajjjj...
hehe no popatrz nie spojrzałam No ale w zeszłoroczni maturzyści mieli ustne, więc my też chyba musimy przez to przejść:(
f dopisz na końcu
nie wiem. nawet jeśli dzieki Bogu ja isę tam neiwybieram a na romanistyce na UW na pewno nie ma żadnych egzaminów bo tam biorą tylko maturę pod uwagę :-D :-D :-D
Ten adres jest z osobami przyjetymi:
http://www.ils.uw.edu.pl/pliki/1122544046Wstepnie_przyjeci.pdf
Przepraszam za wprowadzanie w błąd
Nie pierdziel! Wyraźnie było napisane i ciągle jest, że dla NOWEJ MATURY nie ma żadnych egzaminów! Te egzaminy są dla STAREJ MATURY! NIE STARSZ BO DOSTANĘ ZAWAŁU! :-OOOOOO
Ej jak znaleźć taka samą stronkę z tymi wynikami zeszłorocznymi tylko z romanistyką?
dla nowej egzaminy kryja siepod nazwą tzw.sprawdzianów predyspozycji ale z tego co słyszałam UW ma od teog roku z nich rezygnować.niewiem tylko czy na lingwistyce też.
No już widzę włąśnie, ale spoko luz! Tam są wyniki końcowe, czyli oni mieli wyniki z matury + egzamin, a my tego egzaminu nie mamy! Zaraz znajdę link na stronie UW i Wam podeślę, tam był bodajże ten dokument w pdfie i tzreba tam znaleźć lingwistykę, ale daję sobie rękę głowę uciąć, że nie ma żadnych examów.
http://www.ils.uw.edu.pl/pliki/1132651305Formularz_dzienne_2[tel].pdf
To trzeba było miec z dwóch języków ponad 90% na rozszerzonym!!!!!!!To ja chyba nie mam szans
No i jak byk jest na stronie www.uw.edu.pl w dziale o rekrutacji 2006/2007 że nie mamy żadnych examów, tylko dla nowomaturzystów liczy się poziom rozszerzony. Chyba że ja czytać nie umiem ze zrozumieniem albo coś nam uniwerek wywinie jako niepsodziankę...
Wiesz, tyle nauki a rezultaty to różne rzeczy... chociaż jestem zadowolony z matury próbnej teraz z grudnia, ale przez to boję się, że mi się noga podwinie na prawdziwej albo mi egzaminator nie da pkt za wypracowanie bo będzie przemęczony i moje marzenia rozsypią się jak domek z kart... Po prostu padaka na maxa...
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 35
poprzednia |