Czy jest traduktologia na UMK????

Temat przeniesiony do archwium.
Moi drodzy mam pytanie do studentów UMK lub osób,które zamierzają studiować filologię romańską na UMK w Toruniu. Czy można robić tam specjalizację tłumaczeniową(traduktologiczną)?Podobno można,ale nie wiem czy to jest info pewne,ale podobno już od 2 lat można. Nie jestem pewna,bo stronka internetowa podaje jak narazie tylko literaturoznawczą i językoznawczą,a to mnie tak średnio cieszy. A już dawno sobie postanowiłam,że chcę studiować najbardziej w Toruniu romanistykę. Wiem,że targi edukacyjne będą teraz jakoś na początku marca, ale raczej nie przyjadę,bo jestem z Przemyśla,a moja qzynka z Białegostoku nie wiadomo jeszcze na 100% czy pojedzie na te targi. Ona mi poleca romanistykę na Uniwersytecie w Białymstoku,ale ja chyba jednak nie chcę. Jeżeli ktoś coś na ten temat wie,to proszę,aby coś napisał. Dziękuję z góry za odpowiedzi i pozdrawia Twierdza Przemyśl:):):):):):):):P
spec. trad. jest, ale nie wiem do końca, czy na pewno samodzielna. jedni mówią, że ciągle pod językoznawstwem, a inni, że już jest oddzielną specjalizacją, więc dalej nie wiadomo. za tydzień będę wiedział na 100% od psora to ci powiem dokładniej
Ok,to w takim razie czekam na Twoja odpowiedż. Dzięki z góry,pozdrawiam
A tak swoją drogą czym się różni traduktologia od translatorki?
Niczym się nie rózni,tak mi się wydaje!
na 100% traduktologia jest na UAM w Poznaniu
jesli moge ci cos doradzic to lepiej nie wybieraj romanistyki w bialymstoku bo naprawde nie warto-dno i wodorosty wiem co mowie
traduktologia jako samodzielna specjalizacja na UMK jeszcze nie istnieje, mozna wybrac specj. jezykoznawcza i potem promotora ( osobiście polecam, jeden z najcudowniejszych nauczycieli jakiego miałam okazję spotkać na swojej drodze), który specjalizuje sie w tym temacie i pisac prace rowniez z tlumaczeń. zyczę powodzenia, ja to własnie konczę trzymajcie kciuk bronię sie za niecały miesiąc!!!
hej od przyszlego roku jest traduktologia na bank osobno tzn mozna robic magisterke
I co z tą traduktologią jest ostatecznie czy nie?Dla mnie to ważne bo nie jestem zdecydowana ostatecznie co do uczelni czy UMK czy UJ. Złożyłam narazie oryginały na UMK,ale jeszcze na 100% nie jestem pewna..Piszcie błagam
Jest?????????????????????????
Jest????????????????????????????????????????????????Marrcin obiecał odpisac....
chyba jest, skoro będę chodził na seminarium mag.
To dobrze ucieszyłeś mnie tą informacją...dzięki
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Egzaminy