Powiedzcie czy to realne!!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!

Wlasnie znajduje sie na zyciowym zakrecie, wymyslilam sobie cos takiego i powiedzcie mi czy to realne...

Nie znam francuskiego. Chce studiowac we Francji. Od jutra np. zaczynam sie uczyc intensywnie jezyka, korzystajac glownie z kursow audio. Ucze sie 2-3 godzinki dziennie przez najblizsze 6-7 miesiecy. Potem jade do Francji i przez 6 miesiecy chodze na codzienne intensywne kursy francuskiego. Po tym okresie czasu zaczynam studia. Czy uwazacie, ze to realne? Czy jest mozliwe nauczenie sie tego jezyka w tak krotkim czasie? Studiowanie w tym jezyku i rozumienie Francuzow? Napiszcie, co o tym szczerze myslicie...
w zasadzie tak, jesli sie naparwd eprzylozysz, na pcozatku bedzie ciezko, szczegolinie jak juz bedziesz na miejscu, ale to jest do wykonania. Moja mama 4o paro letnia kobieta w ciagu roku nayczyla sie calkiem nezlego angielskiego bedac za granica, no ale jest filologiem innego jezyka wiec mniej wiecej wie 'z czym to sie je".
Ale mysle ze mozna to zrobic
pozdraiwam i powodzenia m.
ps:a jaki kierunek chcesz studiowac?
Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze jest! Nie doszlam do tego w tak szybkim tempie jak Ty chcesz to zrobic ale jesli sie sprezysz to Ci sie uda. Nie wiem tylko czy bedziesz mogla zaczac studia od drugiego semestru, bo z Twoich obliczen wynika, ze wlasnie tak chcesz zrobic. Ucz sie duzo, sluchaj telewizji.......Powodzenia!
Moim zdaniam, jesli masz motywacje i wystarczajaco duzo samozaparcia to jest to do zrobienia.
Wiem, ze na wielu uczelniach takie kursy dla cudzoziemcow sa, niektorzy chodza na te intensywne kursy i jednoczesnie w miare mozliwosci na wybrane wyklady. Chocby po to zeby sie osluchiwac i zapoznac ze slownictwem spotykanym w danej dziedzinie.
Na twoim miejscu postawilabym na osluchanie sie i rozumienie mowy, bo to zawsze sprawia najwiekszy problem takim studentom.
Zazwyczaj takie kursy sa dosyc drogie, przynajmniej tam gdzie ja studiowalam odnioslam wrazenie, ze uczelnia sobie tak dorabia. Z drugiej strony jakosc tych kursow byla nieporownywalna.
moim zdaniem niemożliwe.przykro mi tak pisać ale właśnie tak uważam. i nie chodzi o to jak bardzo ci zależy czy o twoje zdolności językowe, tylko po prostu trzebaby było być nadczłowiekiem żeby dać rady się tyle uczyć, przerobić to wszystko w tak krótkim czasie i jeszcze tak żeby ci się to wszystko nie pomieszało, a ponadto nawet jak ci się uda to to raczej byłby taki wyuczony język , a nie płynny biegły francuski jakiego moim zdaniem potrzeba do studiowania we francji... ale to tylko moje zdanie i mogę się mylić więc powodzenia. pozdrawiam
Ja bym jesj tak nie zrazala. Uwazam, ze jest to mozliwe, trzeba tylko wyciac ten rok czasu z zyciorysu poswiacajac sie nauce i to wszystko. Mowisz, ze to nie mozliwe!? 2 lata po liceum wyjechalam do Francji i po 15 miesiacach (wliczajac w to wakacje, gdzie nie mialam szkoly) zaczelam tu studia. Owszem uczylam sie francuskiego w szkole ale sie nie nauczylam :/ a w dodatku ta dwuletnia przerwa sprawila, ze duzo zapomnialam, tak wiec zaczynalam nauke niemalze od zera a jednak udalo mi sie.
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi! Zaczynam wierzyc, ze to naprawde mozliwe, chociaz sie troche zmartwilam, bo ktos napisal, ze nie mozna chodzic na kursy organizowane przy uczelniach przed studiami. Mozna jedynie studiowac i dodatkowo chodzic na kursy.

Ah83, podnioslas mnie na duchu:) Mozesz napisac, gdzie uczylas sie francuskiego przez te 15 miesiecy? Na jakichs intensywnych kursach? Jak tak to kto je organizowal i ile kosztowaly? I czy naprawde nie mialas problemow jezykowych na studiach i wszystko rozumiesz? Ja najbardziej boje sie wlasnie tego, ze nie bede rozumiala Francuzow i caly wysilek pojdzie na marne.

Co do tych moich wyliczen, to faktycznie nie pomyslalam(zmeczona juz bylam:)). Czyli wychodzi na to, ze bede miala jeszcze wiecej czasu na nauke.

Pozdrawiam!
>...ktos napisal, ze nie mozna
>chodzic na kursy organizowane przy uczelniach przed studiami. Mozna
>jedynie studiowac i dodatkowo chodzic na kursy

Nie zrazaj sie tym, tylko dowiedz sie na wybranej uczelni. Kazda ma swoje wlasne specyficzne przepisy.
Karolall- daj mi swojego maila to Ci odpisze, bo nie chce tu robic reklamy szkolom ani opowiadavc moich przygod ;)
Ah83, moj mail : [email] Dzieki wielkie! Czekam na maila od Ciebie:)
cześć
mam prośbę.czy mógłby mi ktoś powiedziec jak to jest wogóle studiowac za granicą.jakie są koszty takiego studiowania, czy można ubiegać sie o jakieś dofinansowanie, jak wogóle załatwic sobie studia za granicą itd..bardzo prosze o pomoc.ja od 9 lat ucze sie j,francuskiego, zdawalam mature z tego języka i rowniez na studiach pogłębiam nauke tego języka.wiem,ze pewnie zadaje banalne pytanie,ale jestem wlasnie na totalnym rozdrożu.studiuje na akademii ekonomicznej,ale cos czuje ze to nie jest moje powolanie.myśle o zmianie kierunku a w dodatku chcialabym studiowac za granica.oczywiście pewnego pęknego dnia może się okazać,że się mylę,ale do tego to chyba jeszcze daleko. z góry dziekuje za pomoc.
pozdrawiam
@ ah83 mógłbyś mi powiedzieć jak załatwiłeś wszystkie papiery?? ja jestem w trakcie ale zaplatałam sie we wszystkim, tak wiec jak tylko możesz i masz chwilkę czasu to napisz do mnie: [email] dzięki wielkie.
Temat przeniesiony do archwium.