studia we Francji- pytanie

Temat przeniesiony do archwium.
Mam jeszcze jedno pytanie...

Czy we Francji takze jest system studiowania 3+2? Bo przyszlo mi do glowy jeszcze jedno rozwiazanie. Moglabym zaczac studia w Anglii(przynajmiej znam jezyk:)) i przeniesc sie po 3 latach na studia magisterskie do Francji, znajac juz dobrze jezyk francuski. Studia moglabym zaczac pewnie dopiero za rok, wiec mialabym 4 lata na nauczenie sie jezyka. Chociaz z drugiej strony lepiej naucze sie jezyka w ciagu roku we Francji niz w ciagu paru lat, uczac sie na kursach i samodzielnie. Dobrze mysle? A moze np. jest mozliwosc przeniesienia sie na fr. uczelnie po roku czy dwoch latach?

Z gory dziekuje za odpowiedz!
a Erasmus i inne takie tam ?
Mi sie wydaje ze obecnie w Europie wszystko jest mozliwe ;))
ale takich informacji powinnas szukac przede wszystkim na samych uczelniach.
No i popatrz na portalach ue jakies sa mozliwosci wziecia udzialu w programach wymiany studentow, stypendiow, bo studiowanie za wlasne kase sporo kosztuje za granica.
Możesz takim sposobem przenieść sie na studia, ale po pierwsze zależy jakie kierunek wybierzesz (na niektórych wymagają zdania egzaminu językowego typu Dalf albo TCF) po drugie to zależy na ile będziesz ten francuski znała, niektóre uniwerki przyjmują bez żadnego egzaminu a potem robią selekcje w ciągu roku.

« 

Pomoc językowa