wasze kierunki we Francji

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
moje pytanie kieruje do ludzi studjujących we Francji. Jakie kierunki wybraliście i jakie były warunki przyjęć? Jak dajecie sobie rade? Jak wygląda wasz dzień?
zapisalam sie na licence d'allemand przenioslam papiery z UW, popatrzyli i przyjeli bez problemu, potem zrobilam maîtrise z niemca
a teraz FLE (français langue étrangère) , to kierunek, po ktorym jestes nauczycielem francuskiego dla obcokrajowcow ale mozna tez wybrac inne specjalizacje
ogolnie jest ok, atmosfera super, profesorowie pomagaja w zbieraniu materialow, daja bibliografie, pozyczaja ksiazki itp itd
mi sie podoba studiowanie tu
studiuje na UMB w strasbourgu
ejstem juz 2 rok w grenoble.2004/2005jako ersmus, teraz- à titre individuelle.zapomnialam dodac-na historii.generalnie zawsze musisz przejsc przez comission de validation czy cos podobnego, dla mnie to byla formalnosc(dobrze, jesli twoja uczelnia ma system ects i program w miare kompatybilny z francuskim).teraz zamierzam zmienic uczelnie(bede na 5roku tj master 2) i z tego co wiem podlega sie juz wtedy(jak sie ma dyplom uzyskany we farncji) yakim samym procedurom jak francuzi

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa