filologia romanska vs. hiszpanska

Temat przeniesiony do archwium.
Nie wiem na co sie zdecydowac. Oba jezyki bardzo lubie. Jak myslicie, ktory z tych kierunkow daje lepsze perspektywy na przyszlosc? Ehh...
na romanistyke chyba ostatnio latwiej jest sie dostac niz na iberystyke, co? (Poznan)
W Łodzi jest podwójna filologia, niby francuski,ale dodatkowo wybierasz półspecjalizację z 2 języka (hiszpański lub włoski). Po 3 latach masz uprawnienia do nauczania i jednego, i drugiego ;)
Ja podobnie :(
Fleurette, jakieś szczegóły (adres, www itp) ??? :D
no tak ale u mnie w gre wchodzi tylko poznan. Moze cos poradzicie?:)
A jakie wykładają na Lingwistyce stosowanej UAM?
Mysle ze filologia francuska jest zdecydowanie lepsza :> Latwiej sie dostac i lepsze perspektywy. Filologia hiszpanska chyba bardziej dla przyjemnosci ...
Adres naszego uniwerku www.uni.lodz.pl tam jest "rekrutacja", niestety są tam tylko podstawowe info, jesli chodzi o program studiów w necie niestety nie znajdziesz :( Tak czy owak przemyśl kilka razy decyzję;) ;] Już kiedyś był bardzo obszerny wątek o łódzkiej romanistyce, więc na wszelki wypadek radzę przeczytać:)
Na UMCS w Lublinie masz romańską z półspecjalizacją włoską lub hiszpańską i fil. iberyjską z obowiązkowymi zajęciami z francuskiego. Czyli możliwość 2w1, wybierz tylko priorytet. Są ludzie, którzy łączą i robią obie specjalizacje. Jest dużo stypendiów i do Francji (co roku ok 15 osób z III i IVr na semestr letni jedzie do Francji) i do Hiszpanii. Stypendia można sprawdzic na stronie umcs, instytut filologii romanskiej.
Pzdr
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa