uj filologia serbska

Temat przeniesiony do archwium.
hej. szukam kogoś kto studiuje/ studiował ten kierunek albo przynajmniej orientuje się jak to mniej więcej wygląda. otóż mnie interesuje tak naprawdę italianistyka,ale obawiam się ,że "zepsułam" maturę i nie mam tam szns... nie wiek ktoś jak to jest z serbską? chętnych chyba nie za dużo... może ktoś wie jakie mniej więcej trzeba było mieć wyniki rok temu żeby się dostać(chociaż to mało adekwatne bo była inna rekrutacja), czy język trudnoprzyswajalny... dodam ,że nie znam rosyjskiego, ale ogólnie języki idą mi dobrze... będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje. pozdrawiam
przede wszystkim przemyśl to, bo nie jest to kierunek najlepszy na "przetrwanie" roku; kończyłam go co prawda kilka lat temu, ale nie sądzę, żeby program się bardzo zmienił... utrapieniem jest starocerkiewnosłowiański, musisz się liczyć z łaciną (o ile nie miałaś w szkole średniej), a oprócz tego kontynuacja dwóch języków + lektorat kierunkowy.... trochę tego jest! a z tego co wiem, chętnych też nie brakuje - zwłaszcza w Krakowie
dzięki wielkie za info. sprawa wygląda tak,że raczej jeśli już bym zaczynała to nie na rok tylko do końca i ewentualnie potem drugi kierunek z romańskich. hmmm że nie będzie lekko to podejrzewałam... jak na każdej fil.... szczególnie na uj:)
moze poprzedniczka moglaby cos na[pisac o tym kierunku??? gdzie koleznaka pracuje po serbistyce??? dzia z gory.

« 

Pomoc językowa