kto na uł?

Temat przeniesiony do archwium.
romanistyka na uł wzbudza tu kontrowersje, ale jednak złożyłam tam papiery i dostałam się. to mój 2. kierunek :) jest tu kto z I roku? a może starsi koeldzy i kolezanki podzielą się cennymi wskazówkami?

pozdrawiam
kontrowersyjna byla zawsze i chyba predko nie przestanie nia byc.
Zalezy co chcesz wiedziec. Mnie sie mimo wszystko podoba, nie wszystko jest tak jak powinno byc, jest b. duzo denerwujacych rozwiazan, ale jest tez troche ciekawych rzeczy, ktorych nie ma nigdzie indziej. a no i prawie zapomnialem, straszny odsiew po letniej sesji, ponad 50%.
Dużo czasu trzeba poświęcać nauce, by mieć w miarę przyzwoite oceny (i np. stypendium motywacyjne ;-))? Pytam nie po to, by iść po linii najmniejszego oporu, ale dlatego że to mój 2. kierunek :-) Do czego w I semestrze trzeba się przyłożyć, a co można potraktowac bardziej na luzie?

Jak jest ze sprawami organizacyjnymi? Na moim dotychczasowych studiach załatwienie czegokolwiek to droga przez mękę, jest jak w najgorszych dowcipach o paniach z dziekanatu ;-)

Jak jest na początku, kiedy każdy przychodzi z innym poziomem znajomości języka? Czego można się spodziewać, jeśli chodzi o umiejętności studentów?
aha, jeszcze jedno - jak oni sobie wyobrażają "przygotowanie do zawodu nauczyciela w zakresie 2 języków romańskich" w ciągu 3 lat (w czasie studiów I stopnia)?
jest tu kto? :-)
w katedrze pozostał tylko jeden francuz więc co tukomentować ;(
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe