ILS vs Makrokierunek

Temat przeniesiony do archwium.
Dostałam się na oba kierunki (ang + fr). Co radzicie wybrać? To chyba pierwszy tak poważny dylemat w moim życiu... Pomocy... Zawsze marzyłam o ILS-ie, w sumie nie sądziłam tak naprawdę, że mnie przyjmą na ten makrokierunek... A tu proszę. Może ktoś jeszcze ma ten sam dylemat? :)
Szczerze.. Radziłabym makrokierunek. Tam masz 3 języki, od początku zastrzegają, że to studia dla wytrwałych, więc na poziom nie będziesz mogła narzekać. Poza tym teraz same języki już nie wystarczą. W tej kwestii makrokierunek wygrywa z lingwistyką. Jak dla mnie jedynym ryzykiem jest to, że to nowy kierunek i nie wiadomo jak się będzie sprawdzał.
A ja radze popytac studentow, bo po pierwsze, ten kierunek nie jest taki nowy, a po drugie, do tej pory z tymi trzema jezykami byl tam niezly bajzel i wcale to nie bylo takie kolorowe jak w tym opisie:P Poza tym, przy rekrtuacji na kazda filologie pisza, ze mozna potem pracowac w handlu, dyplomacji i wszystkich instytucjach, ktore maja cokolwiek wspolnego z danym jezykiem ha ha.
Na lingwistyce przynajmniej wiadomo jakie naprawde beda przedmioty i w jakim wymiarze godzin i kto uczy, a z nowymi kierunkami to nigdy nic nie wiadomo. ILS daje za malo? Zalezy jak dla kogo. Przynajmniej to co oferuje juz jakos zostalo zweryfikowane przez zycie, a makrokierunek to na razie bazuje na pieknych slowach.
od jakiegoś czasu myślę o lingwistyce stosowanej ale ostatnio spotkałam sie z opisem Makrokierunku. wiele osób pisze że jest to lepszy wybór niż lingwistyka bo "same języki teraz nie wystarczą". co więc takiego daje makrokierunek czego nie daje lingwistyka?
dobre pytanie, też się nad tym zastanawiam.
jeżeli jest tu jakis student prosze o napisanie swojego wyniku matury, zastanawiam sie na ile procent trzeba ja napisac zeby miec jakies cienie szans. bo z tego co wiem to na oba kierunki jest ostry przesiew....
up up

Co sądzicie o tym całym makrokierunku?

Złożyłam tam papiery, żeby mieć alternatywę jeśli by nie wypaliła lingwistyka stosowana, ale tak właściwie to nie wiem, czym konkretnie te dwa kierunki się różnią, i czy aż tak bardzo...
hey!:)))
ma stronie irk są opisy tych kierunków:)
makrokierunek - tam uczą o kulturze i literaturze krajów dany student wybiera jedną z trzech specjalizacji np 1) United Kingdom of Great Brighton and Commonwealth, USA
chociaż po makro tez można być tłumaczem na pewno ILS lepiej do tego zawodu przygotuje
na lingwistyce dochodzą dochodzą trzy moduły: komunikacujny translatoryczny i glottodydaktyczny
ja złożyłam n MiSH lingwistykę( ang franc) i makro może sie dostanę????;)
hmmmm szkoda tylko że ta ligwistyka w takim smutnym budynku ( podobno jeszcze rok temu studenci byli zmuszeni powtarzać i spędzać przerwy na krzesłach ogrodowych) ;)
Pozdrawiam:)
dzięki za odpowiedź :).

Przeszukałam chyba cały internet, i zdania na temat tego makrokierunku są tak różne, że naprawdę..
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka