NAUCZYCIEL FRANCUSKIEGO PO CERTYFIKACIE ?

Temat przeniesiony do archwium.
Jedno pytanie mnie dręczy od pewnego czasu-
czy można zostać nauczycielem języka francuskiego po skończonych studiach pedagogicznych na uniwersytecie (mgr) i certyfikacie językowym C1?
Słyszałem, że ponoć tak (nawet w niektórych szkołach pozwalają pracować po A1).

Pytam bo bardzo pasjonuje mnie język francuski i chciałem zostać właśnie nauczycielem. Romanistyka mnie nie interesuje ze względu na masę przedmiotów które nie zajmują się samym językiem praktycznym (myślę o literaturze, gramatyce opisowej, łacinie, innym języku romańskim, psycholingwistyce, językoznastwie, historii, morfologii..)

Jestem studentem pedagogiki, mam C1, wyjechałem na 1 rok do Francji z Erasmusa i zastanawiam się czy droga nauczyciela języka francuskiego była by możliwa.

Bardzo proszę o odpowiedź osoby które wiedzą coś na ten temat. Będę naprawde bardzo wdzięczny!
Ktoś po A1 to krowy może co najwyżej uczyć a nie ludzi w szkole:-)
Tak musisz odbyć metodyczny kurs kwalifikacyjny w zakresie nauczania francuskiego jako języka obcego.Po prostu najlepiej zapytać o takie kursy w twoim kuratorium.Zwykle są odpłatne, trwają rok i by się na nie zapisać trzeba mieć zaświadczenie o zatrudnieniu w placówce edukacyjnej.Czyli musisz zaczepić się w jakiejś szkole i potem zapisać się na kurs by mieć pełne kwalifikacje do nauczania.Warto może zainwestować w odpowiednie studia podyplomowe?