Ap - romanistyka ;)

Temat przeniesiony do archwium.
hej przyszli studenci ;) chętnie się dowiem,
z kim spotkam się w październiku ;D może jakieś spotkanie
integracyjne ?:) i kto z Was na nienauczycielską spec. się wybiera?

pozdrawiam ...;)
ze mną sie spotkasz :)

ja na nauczycielską, ale brakuje mi kilka miejsc na nienauczycielską to poczekam może sie uda :) a jak nie to czeka mnie kilka praktyk w szkole pewnie :P
nio to fajnie ;) trzymam kciuki żeby sie udalo ;)
ze mną też się spotkasz... jednak ja też na nauczycielską. A spotkanie integracyjne jak najbardziej jestem za :)
dziewczyny nie orientujecie się może w jakie dni jest otwarty dziekanat? Bo gdzieś czytałam,że tylko we wtorki i czwartki... wiem tylko,że wpisu na studia można dokonać między 10 a 14. A nie chcę jechać do Krakowa i wrócić do domu z dokumentami :)
Może powinnam tam po prostu zadzwonić ...
hej ;) mi w mailu pisalo ze

"w terminie 14-25 lipca należy dokonać wpisu na studia w Dziekanacie Wydziału Humanistycznego, w pokoju 16 (parter), w godzinach 10:00-14:00"

podejrzewam że powinien być otwarty w ciągu tygodnia więcej niż te dwa dni, właśnie ze względu na wpisy ale nie wiem na 100% ;) ja wybieram się w czwartej właśnie ;)
mi w mailu też tak pisało, a mam zamiar wybrać się w piątek razem ze znajomymi,którzy pojadą składać dokumenty na inne uczelnie do Krakowa.
Może rzeczywiście skoro podali te daty to będą pracować i przyjmować dokumenty codziennie... gdyby przyjmowali tylko we wtorki i czwartki to chyba by to zaznaczyli ... ale może znowu filozofuję;p
Dowiem się w piątek ;-)
Cześć koleżanki z roku :)
mam pytanie, dotyczace drugiego języka.
Jak to jest na nauczycielskiej,czy jest jakiś inny jezyk do wyboru czy nie, ale chodzi mi zeby był zaraz od 1szego roku. I czy podobnie jest na nienauczycielskiej.
Ja sie wybieram w czwartek :)
Skąd jesteście, bo po wpisach wydaje mi sie, że nie z Krakowa:)

pozdrawiam Was :)
Oglądałam plan zajęć z ubiegłego roku i drugi język romański był dopiero od drugiego semestru i był to włoski(co mi się w sumie nie uśmiecha bo wolałabym hiszpański) jednak zobaczymy jak będzie w tym roku.
Ja chyba jednak też się wybiorę w czwartek. A jestem z Rybnika ;)
Również pozdrawiam koleżanki z roku ;)
hej ;) Tarnów się kłania heh ;) nio ja też bym chciała hiszpański, w sumie właśnie na hiszpański się starałam;p ale nie udało się,

patrzyłam na stronę dziekanatu, i tam jest francuski z rosyjskim, niemieckim etc (?) o co tu chodzi heh ?:)
pozdrawiam ;)
właśnie też nie wiem o co chodzi z tymi innymi językami...bo co jak co,ale rosyjski,niemiecki a nawet angielski nie są językami romańskimi. Wydaje mi się,że to dotyczy poprzednich roczników, ciekawe co nam wymyślą;p
Tak w ogóle to mogliby nam podać plan zajęć, przynajmniej rozkład godzin ;)
A o ten język to chyba zapytam jak będę dokonywała wpisu na studia... moze ktoś będzie w stanie mi odpowiedzieć :)
Pozdrawiam :)
p.s PyQś starasz się o akademik, szukasz mieszkania czy będziesz dojeżdżać?
hej ;) ja już mieszkam w krk od 3 lat, bo romanistyka to będzie mój drugi kierunek ;) więc sprawa mieszkanka załatwiona tymczasowo ;) ale ceny wynajmu strasznie skaczą ;) więc chyba najbardziej opłacalny jest akademik ;) prawdziwie studenckie życie hheh ;)
Cześć

Tez widziałam ten plan i dziwnie brzmi francuski z rosyjskim itp. Ja bym chciala jako drugi jezyk włoski :D lub hiszpański.

Hmm a nie wiecie kiedy będą na Ap ferie zimowe ? ? bo chciałabym wiedzieć, gdyż już ze znajomymi planujemy wypad, wiem ze troche za wcześnie.
Ja jade jutro z moimi świadectwami :D hihi

Ciekawe jak to jest studiowac :P mam nadzieje, ze moja wizja zycia studenckiego sprawdzi sie :)

Umówmy sie we wrzesniu na spotkanie !! Myśle, ze fajniej bedzie wiedziec wczesniej z kim sie bedzie studiowało :)

A jak na jakich poziomach znacie francuski?

pozdrawiam :)
hej,

PyQś ja myślę o akademiku... chcę doświadczyć mieszkania tam na własnej skórze;) i jasne, zawsze taniej.

Modnaliza nie wiem kiedy będą ferie zimowe,ale myślę że tak jak zawsze czyli początek lutego.
Też jestem ciekawa czy moja wizja studiów się sprawdzi... wszystko się okaże w najbliższych miesiącach :-)

Spotkanie we wrześniu bardzo dobry pomysł... co do terminu to jeszcze będziemy miały okazję go ustalić.
Francuski poziom B1.

Pozdrawiam :)
p.s Modnaliza mogłabyś zapytać jutro w dziekanacie czy przyjmują dokumenty każdego dnia czy tylko we wtorki i czwartki? Bo ja nie do końca wiem czy się jutro wybiorę do Krakowa. Z góry dzięki :)
z tego co kojarze, to we wtorki i czwartki od 10-12 ma dyżur ktoś z tej komisji lub ktoś kto zajmuje sie romanistyką i wydaje mi sie ze codziennie można składac. Ale oczywiscie jutro dam Ci znać :)
Będę Ci wdzięczna :)
Wpisałam sie aaaa :D:D:D a w pażdzierniku indeks i legitke otrzymamy :D :D

Ten sekretariat jest czynny codziennie od 10-14 :) nie zapomnij wpłacic wczesniej w tym automacie pieniążków za indeks i legitke :D

na nauczycielskiej widziałam, że sie wpisało narazie tak 4-5 osób i tak samo na nienauczycielskiej bo też zerknęłam :)

A język obcy dopiero od drugiego roku buuu...
to świetnie :) dzięki.
Modnaliza teraz już możesz nazywać się studentką :)
Głupio z tym drugim językiem obcym,że dopiero od drugiego roku... ale cóż. Myślę,że powoli listy zapisanych na studia będą się wydłużać... w sumie mamy czas do 25 lipca.
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego powiększonego dowodu osobistego... jak duże ma być to powiększenie? wystarczy im na A4 gdzie będą skserowane dwie strony dowodu? czy osobno?
Pozdrawiam :)
hmm co do tgo dowodu, to ja sobie zrobiłam tak że na jednaj stronie zmieściłam powiększenie przodu i tyłu.
Tak skseruj każda strone dowodu, żeby była wielkości połowy kartki A4.

Ale bedziemy mieli fajną małą grupke, po 20 osób na specjalizacje:)
też już dokonałam wpisu :) dzisiaj widziałam na liście już jakieś 7 osób;p ale kolejka do dziekanatu,że szok! stałam prawie 50 minut:]
Malutka grupa... mam nadzieję,że wszyscy okażą się świetnymi ludźmi :) no i mamy na specjalizacji 3 mężczyzn;p a na nienauczycielskiej widziałam tylko jednego ;)
ehh ;p to niedobrze z tym jednym mężczyzną na nienauczycielskiej;p jak będą same kobiety to będzie groźnie heh ;p ja z moim francuskim się nie wypowiadam;p bo jak pisałam wybierałam się na hiszpański ...;p mam nadzieję że nasze planowane spotkanie wypali ;) pozdrawiam ;)
Cześć dziewczyny

Dostałam dzisiaj list z AP a w środku była ulotka o obozie integracyjnym w Zakopcu :D

Oczywiście jedziemy, no nie ? ? :))
hej,
jeśli chodzi o ten obóz to bardzo chciałabym pojechać,ale nie wiem czy w tym terminie akurat nie będę miała egzaminu na prawo jazdy... jednak to już będę wiedziała w przyszłą środę,bo wtedy mam teorię, więc dam Wam znać.
Nie wiecie przypadkiem jak z dojazdem na ten obóz?
Pozdrawiam.
napisałam do tego nzs'u i odpowiedzieli, zę jest w cenie dojazd i przyjazd do i z Zakopca :)
Ja dostałam się na nienauczycielską z listy rezerwowej:) Natalia - bardzo mi miło:P Mam zamiar studiować na dwóch kierunkach (pierwszy to PSC na UJ-cie), czy ktoś próbował podjąć naukę dwóch kierunków od pierwszego roku? Bo jeśli tak, to bardzo proszę o opinię na ten temat (najlepiej, żeby to były ciepłe słowa zachęty;)
ja niestety na obóz się raczej nie załapie, bo planuję jakiś wyjazd we wrześniu ;)

hej Natalia, już myślałam ze nikt z nienauczycielskiej się nie pojawi ;)
co do dwóch kierunków, zależy od determinacji i szczęścia pewnie też ;) ale zawsze warto spróbować ;)

pozdrawiam dziewczyny;)
Temat przeniesiony do archwium.