wybór książek

Temat przeniesiony do archwium.
Mam do was gorącą prośbę. Uczę sie francuskiego w liceum w zakresie podstawowym (2h/tyg), i właśnie skończyłem pierwszą klasę. W połowie roku szkolnego spodobał mi się ten język (pewnie z powodu mojej siostry, która jest magistrem romanistyki) i marzy mi się zdanie matury na poziomie rozszerzonym, a poza tym przyda mi się jego dobra znajomość, bo mój przyszły szwagier jest Francuzem. Nie wątpie w to, że uda mi się przygotować, mój problem to nadmiar książek, które dostarczyła mi siostra i nie wiem od której zacząć posiadam takie tytuły jak Taxi!1, Deja-vu 1(podręcznik ze szkoły), Libre Echange 1 i 2, poza tym pełno testów na egzaminy wstępne na studia, arkusze matur, różne repetytoria gramatyczne i leksykalne, książki z odmianami wszystkich czasowników francuskich i taki stary podręcznik Marii Szypowskiej "j. fr. dla pocz.". Nie bardzo wiem od czego zacząć :( (uczę się sam, bo siostra mieszka we Francji). Dodam, że znam takie rzeczy jak passe compose, l'imparfait, future simple, passe simple i ogólnie podstawy gramatyki, może doradzicie mi jakieś inne tytuły????
Z góry dziękuję za udzieloną pomoc.
Ja bym Ci radziła, żebyś przejrzał wszystkie książki i wybrał sobie z każdej to, co Ci się tam spodoba, a nie robił całość (tylko Deja vu odradzam- moim zdaniem fatalny podręcznik- służy nie do nauczenia języka, a do nauczenia jak zdać maturę- mimo tego mam do niego sentyment- napisała go moja wicedyrektorka, a do tego są tam zdjęcia mojej klasy :) ), ale wracając do tematu:
uczyłam się sama róznych języków i wg. mnie ślepe podążanie za jednym podręcznikiem to zła droga- coś może być tak fatalnie wytłumaczone, że można się zrazić na zawsze- a z drugiej strony inna rzecz może być podana w sposób, który od razu trafia do danej osoby- to jest jednak sprawa już bardzo prywatna.
A zresztą jak czegoś nie będziesz rozumiał to zawsze możesz zadać pytanie tu na forum, nie :)? No i jeszcze tutaj masz dużo materiałów dodatkowych:
http://www.chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=materialy_francais
pozdrawiam i mam nadzieję, że pomogłam :)
A czy przerabiając w ciągu trzech lat liceum wszystkie trzy części taxi!, (oczywiście uzupełniając równymi repetytoriami z gramatyki i słownictwa itd.)można zdać maturę rozszerzoną z dobrym wynikiem, czyli około 75% procent? Pytam, bo ten podręcznik bardzo mi odpowiada, ale nie wiem czy trzecia część jest na odpowiednim poziomie. Może ktoś zorientowany w temacie odpowie?

 »

Studia językowe