UJ - romanistyka rekrutacja

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
Rozpocząłem naukę w III klasie LO i jestem zainteresowany studiami dziennymi na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku romanistyka. Prosiłbym kogoś zorientowanego o przybliżenie mi procesu rekrutacji na ten kierunek, a konkretnie:
-przeliczniki dla przedmiotów
-czy za zdawanie 2 języka obcego dostaje się jakieś dodatkowe punkty?

Mam zamiar zdawać polski, angielski i francuski - wszystko rozszerzone.

P.S. Na forum przeczytałem, że ostatnia osoba miała 378 pkt rekrutacyjnych. Jak to przeliczyc mniej więcej na wyniki z matury??

Pozdrawiam,
Cześć :). W tym roku brane pod uwagę były dwa przedmioty - język polski i obcy(jakikolwiek się zdawało), z tym, że jęz. obcy był dodatkowo mnożony x2. Z tego co wyczytałam (http://www.rekrutacja.uj.edu.pl/kryteria.html) w przyszłym roku zasady rekrutacji trochę się zmienią - znowu wróci taka sama waga polskiego i obcego, co imho jest rozwiązaniem trochę mniej sprawiedliwym, jako że polski to zazwyczaj totalna loteria ;). Też zdawałam ang i fra i myślę, że to bardzo dobre rozwiązanie, zawsze któryś napiszesz lepiej ;)


Tak orientacyjnie - można było zdobyć 450 pkt wszystkich, 150 za 100% rozsz polskiego, 300 za 100% z obcego - 378 pkt to wychodzi po 84 % średnio z obu

powodzenia !
studentka romanistyki uj od października :))
Dzięki wielkie - pozdrawiam :p

« 

Życie, praca, nauka

 »

Pomoc językowa