Studia we Francji - proszę o pomoc

Temat przeniesiony do archwium.
Zamierzam rozpocząć studia we Francji. W internecie znalazłam informacje, że aby zostać przyjętym na francuską uczelnie trzeba rozpocząć studia w Polsce, następnie przedstawić zaświadczenie, że studiuje w Polsce i dopiero wtedy mogą mnie przyjąć. Dodam, że chce wyjechać do Francji po maturze... Wydaje mi się to mało realne, jednak wolę się upewnić. Czy musi odbyć się taka procedura?
Czyli masz dowod na to, ze nie wszystko co pisze "w internecie" jest prawda. A skad ta informacje masz w ogole? Taki wymog byl, kilka lat temu, przed naszym przyjeciem do Unii - nawet trzeba bylo wizy zalatwiac.

Teraz znacznie latwiej jest, po prostu tlumaczysz dyplomy, czasem (jesli mowisz o studiowaniu we Francji, a myslisz o Paryzu to nawet czesto wystepuje ten wymog) trzeba miec dyplom zdanego egzaminu z francuskiego i kilka innych spraw do przetlumaczenia i jesli Cie przyjma - mozesz studiowac.

Polecam po prostu obejrzenie stron uniwersytetow, ktore Cie interesuja, gdzie wszystkie informacje sa wyszczegolnione odnosnie dokumentow, ktore trzeba zlozyc, bo jak wpiszesz w googla "studia we Francji" to wlasnie moga Ci wyjsc rozne "perelki" o procedurach sprzed naszego wejscia do Unii.
Dziękuje za odpowiedź, wydało mi się to głupie ale wolałam się upewnić :)
ten temat byl wielokrotnie poruszany na forum, wiec wystarczy poszukac i bedziesz miala wszystkie info :)
zalezy jaka uczelnia..
zasadniczo we francji chyba najwiekszy sens maja studia na grandes ecoles.. zeby sie do takiej zalapac to albo klasy przygotowawcze potem egzamin.. albo, jakis ruch z erasmusem albo cos takiego.
jesli chodzi o uniwersytety.. to co szkola, to zasady.
mam pytanie chialabym studiowac w lyonie pedagogike dziecieca
czy jest w gole takie kierunek na studiach??
i czy jestes w stanie mi podac jakas konkretna strone uczelini w lyonie bo szukaalam i ciezko znalezc
jestem w lyonie od wrrzesnia 2008 i jestem jako au pair chialabym zaczac studia za rok najpoziej za 2 lata bo chce podszlifowac jezyk:)ale chcialabym juz cos wiedziec o studiowaniu tutaj:)aha i czy studia sa platne czy nie:)
pozdrawiam i z gory dziekuje:)
Odezwij sie do Instytutu Francuskiego. Jeszcze 2 lata temu to posredniczyli w zapisach na studia do Francji. Informacji tez mozesz zasiegnac na targach edukacyjnych.
Grandes Ecoles to najlepsza opcja ale tez i inwestycja bo takie studia kosztuja.
powodzenia
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Nauka języka