UŚ anglistyka + francuski

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, mam pytanie odnośnie studiów, chodzi mi o kierunek tłumaczeniowy anglistyka z francuskim na UŚ. Czy takowy w ogóle istanieje, bo nigdzie w internecie nie mogę znaleźć tej informacji? Jeśli tak to jakie przedmioty trzeba zdawać na maturze, na ile % i czy trzeba zdawać ten francuski, bo obiło mi się o uszy, że nie co mnie trochę zdziwiło... W ogóle na jakim poziomie jest francuski na takim kierunku, czy trzeba już dużo umieć rozpoczynając studia? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi, jest to dla mnie bardzo ważne, z góry dziękuję :)
wprawdzie jestem z francuskiego tłumaczeniowego, ale mam niektóre wykłady z językami stosowanymi więc co nieco wiem:P
Więc
- kierunek nazywa się języki stosowane, więc nie jest to sama anglistyka z dodatkiem francuskiego
- na maturze zdajesz tylko angielski
- francuski jest od podstaw
- powinnaś skończyć ten kierunek ze znajomością obu języków na równym poziomie :P
- z tego co wiem, to na gramatyce francuskiej nie ma zmiłuj, i zakuwają tak jak my Bescherelle od samego początku :P
o super, dzięki za odp., trochę mi się rozjaśniło, kurcze to jest wprost wymarzony kierunek dla mnie :) a nie wiesz jakie przedmioty biarą pod uwagę, tylko angielski, nic innego? no i ile trzeba mieć procent z tego angielskiego, bo przypuszczam, że duzo... a z tym francuskim to są jakieś grupy zaawansowania czy wszyscy idą od początku? bo ja w liceum będę się 3 lata już uczyć francuskiego to może warto by nie od podstaw zaczynać tylko wyżej?
Jest jest tylko jedna grupa, więc wątpie, żeby była możliwośc nie-zaczynania od podstaw :P

reszty info postaram się dowiedzieć jak znajdę troche wolnego czasu :P
dzięki :)

« 

Nauka języka

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia