Architektura- Francja

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć, chciałabym studiować we Francjii, gdzie mieszka mój tata, chodziłam po stronach różnych uczelni, politechnik, ale nie ma tam wydziału architektury wnętrz może mi ktoś pomóc??
hm, jesli chodzi o architekture to istnieja specjalne szkoly - Ecole Nationale Superieur d'Architecture. wpisz w googlach ensa i bedziesz miec linki do poszczegolnych szkol (w wiekszosci duzych miast, w paryzu jest ich pare). stosuja wlasna rekrutacje, robia egzaminy wstepne (rysunek + np. wiedza o architekturze czy cos w tym stylu), jest troche trudno sie dostac, ale sie da. musisz wiedziec ze ta archi tutaj, jest bardziej artystyczna, cos jakby ASP w Polsce. jesli chcesz cos bardziej w kierunku architekt-inzynier, to istnieja chyba dwie "politechniki", jedna w Strasie, druga nie mam pojecia gdzie;) nazywa to sie INSA, wklep w google i zobacz sobie program. ale z tego co wiem od znajomych studia sa super trudne, bo jest od groma fizyki chemii etc. zreszta nie wiem czy ciebie to interesuje;) archi wnetrz chyba jest bardziej artystyczna niz inzynierska;)
co do archi wnetrz... niestety to troche bardziej skomplikowane i trudno mi cos wiecej na ten temat powiedziec. w kazdym miescie istnieja prywatne szkoly designu, w Strasie jest szkola, ktora jest jakby jednym z "wydzialow" ENSA, ale nie funkcjonuja razem, sa w dwoch roznych czesciach miasta. moja siostra studiowala kiedys archi wnetrz, ale w Orleanie, tam ta szkola nazywa sie Institut d'Arts Visuels. moze wpisz to w googlach albo napisz do IAVu orleanskiego i spytaj sie o inne szkoly we Francji z archi wnetrz. acha, no i te szkoly sa dosyc drogie, duzo drozsze od uniwerku czy "normalnej" architektury.

powodzenia!

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Życie, praca, nauka