romanistyka kraków

Temat przeniesiony do archwium.
31-56 z 56
| następna
Nie, nie jest tylko od podstaw:) Są różne grupy. Zdecydował się już ktoś na romanistykę na UJ od października?:)
Czyli studia na UJ zaczynają się od poziomu B2? Na Uwr jest tak samo? Czy znacie jakiś ranking poziomu romanistyki na polskich uczelniach?
no właśnie pytam, bo ja też się nie dostałam w zeszłym roku i kolejny raz będę startowała w tym, tylko tym razem i na francuski i na hiszpański :)
Na wrocławskiej romanistyce są 2 zasadnicze ścieżki nauki: Ścieżka A ( od podstaw) i ścieżka B ( która dzieli się na 3 lub 4 pod grupy zależnie od wielkości roku ) i chyba nas wszystkich tutaj interesuje ścieżka B, ze znajomością języka - więc te 4 grupy, w ramach ścieżki B nie różnią się między sobą, podział jest wygodny na cwiczeniach. Studenci tych grup zaczynają naukę języka od poziomu matury rozszerzonej zdanej własnie na poziomie tak, no z 80% czyli to jest takie prawie B1... Po czym studia magisterskie kończą na poziomie najwyższym, natomiast ścieżka A po 3 latach dochodzi do poziomu ścieżki B, co nie oznacza, że ścieżka B stoi w miejscu, bo ta ścieżka po prostu w między czasie ma więcej zajec, np.: 2. język romański ( hiszp lub rumunski) + inne rzeczy.
A i ścieżka B nie ma sesji po 1. semestrze:D


generalnie jeśli macie pytania ad. wrocławia - piszcie. Nie studiuję, ale przestudiowałam studiowanie tam :D
cicha, a ile miałaś punktów/proc. w zeszłym roku? ja strasznie się boję, bo francuskiego uczę się naprawdę króciutko jak na rozszerzenie...a startujesz na UJ czy UP? albo może na oba? ; )
Miałam 60 % z włoskiego rozszerzonego. Ale znałam go słabo na poziomie B1.. Teraz podskoczyłam na B2 i też poprawiam maturę, więc zobaczymy co z tego wyniknie tym razem ;) A papiery zamierzam składać na UP, bo na UJcie już studiuję i nie bardzo mi się tu podoba :/
A co Ci się nie podoba a takim razie? Pytam, bo się wybieram na romanistykę na UJ od października:)
ja jestem na UP i mi się nie podoba ;)) - ale jestem na fil.pol, więc to może zależy od kierunku. ja z francuskiego też jestem na B1! z tymi 60% się nie dostaś na UP? na francuską czy włoską? ja myślę jeszcze o franc. wieczorowym bo mam ambicję, żeby uciec ze swojego kierunku ; )

a jak jest na UJ? tzn co jest nie tak? pytam tak tylko z ciekawości, bo coś mi się nie widzi żebym się dostała - przynajmniej w tym roku ;) raczej liczę na UP, ale zobaczymy co to będzie :)
na UJ przerost formy nad treścią
jak mówi jeden z prof. (FRANCUZ) większośc wykładowców NIE ZNA francuskiego...
a oliompijczyków nikt nie traktuje specjalnie, od razu idą do najbardziej zaawansowanej grupy i kończy się gadka o olimpiadzie, jak ja szłam 3 lata temu to próg wynosił chyba 160/200 (jesli ktos jest dociekliwy to mozna poszukac w moich starszych postach), no i generalnie jesli ktos chce sie nauczyc jezyka to lepiej sie zapisac na kursy do instytutu francuskiego niz tracic czas na litreratury i gramatyki opisowe aha no i z doświadczenia - perspektyw na pracę nie ma:] chyba ze sie chce pracowac w capgemini
Tzn jeżeli chodzi o filologię romańską to moja koleżanka bardzo ją sobie chwali na UJcie (jest w grupie zaawansowanej), ja miałam na myśli filologię włoską. Z tego co wiem to na UP jest fajna atmosfera ( czego o UJcie bym w życiu nie powiedziała, a wytrzymać w takich warunkach 3, albo jeszcze lepiej 5 lat to na prawdę trzeba mieć zdrowie..) No i z tego co widzę po programie studiów to na UP większą wagę przywiązuje się do nauki języka, a na UJcie jest więcej takich dupereli typu stylistyka języka polskiego czy łacina :/ No i na pierwszym roku nie mieliśmy zajęć z nativ speakerem, a w tym semestrze mamy je tylko raz w tygodniu, więc zgadzam się z poprzednią wypowiedzią - przerost formy nad treścią, jak widać na każdej filologii..
a czy ktoś się orientuje, czy na UP jest w tym roku romanistyka wieczorowa czy tylko zaoczna...? bo nigdzie nie mogę tego znaleźć :(
z tego co się orientuję to nigdy nie było wieczorowej
cześć wszystkim. czy ktoś czuje się na siłach wytłumaczyć mi, jak to jest z tym dzieleniem punktów przez 3? to bez względu na wybrane przez nas przedmioty i ich "wagę"?
Poziom rozszerzony
wynik % z
1. języka obcego + (łaciny x2)/3 =
2. języka obcego + języka obcego /3 =

A jeżeli ktoś zdawał maturę na poziomie podstawowym to lepiej niech wyda 75 zł na coś innego..
po specjalzacji nauczycielskiej na up można nie pracować jako nauczyciel a np. być zatrudnionym w firmie, w bankach, w usługach??? czy raczej ciężko
przecież nikt nie będzie sprawdzał jaką specjalność kończyłeś tylko czy znasz język na wymaganym poziomie :)
tylko na tym wymaganym poziomie może dotyczyć danej specjalizacji tłumaczeniowej etc.
no to zależy jeszcze w jakim charakterze będziesz się chciał zatrudnić, bo co innego doradca klienta z językiem francuskim a co innego tłumacz w organizacji
czeeeeść,
piszę do Ciebie, gdyż się zareklamowałaś jako ewentualna pomoc w sprawie studiowania filologii romańskiej na UWr ;) Chciałem zapytać, czy ciężko jest dostać się na ścieżkę A (po ponoć przyjmują tylko 20 osób)? Mam całą maturę rozszerzoną: ang. (71%), pol. (64%), dodatkowy (54%)... ale jak każdy boję się, że to za mało. wiem, że nie mogę spodziewać się konkretnej odpowiedzi, ale może wiesz chociaż czy kierunek ten (a w szczególności "ścieżka A") jest bardzo popularny i oblegany?
z góry dziękuję i pozdrawiam!
Dawid.
zdecydowanie chodzi mi o tłumaczenie tekstów specjalistyczych, bo studiuje prawo i chciałbym to połączyć.
do bahouu: filologia francuska na up jest albo dzienna albo zaoczna, nie ma wieczorowej... ja się zastanawiam czy jest możliwość studiowania zaocznego francuskiego na up bo nigdzie nie znalazłam informacji czy jest to możliwe :/
Jest to możliwe, ale dopiero wtedy, gdy zbierze się odpowiednia ilość osób. Chociaż z tego co się orientuję w tym roku ruszyła zaoczna romanistyka mimo, że było mniej chętnych osób niż powinno być :)
www.goldenline.pl, nie wiem czy znasz ta stronkę, ale dobrze by było gdybyś tam zajrzał. Twoje wątpliwości rozwieją praktycy
z tymi progami punktów na UP to z lekka przsadzacie. ja zdalam mature na 80% i sie dostalam, a wiem ze studuija ze mna ludzie, którzy mieli tez nizsze wyniki. wiec spokojnie.
Trzeba było mieć 77% z rozsz.,teraz na nienauczycielską będzie trzeba mieć na pewno więcej,a na nauczycielskiej spokojnie powinna wystarczyc dobrze napisana matura z francuskiego na poziomie podstawowym...
Lil_21 a mogłabyś napisać jak jest na tej romanistyce na UP? Jaka tam panuje atmosfera? Dużo ludzi już odpadło? Macie rozliczenie roczne i egzamin z języka pod koniec roku czy co semestr? :> Dużo osób studiuje równolegle drugi kierunek? Będę wdzięczna za odpowiedź :)
Temat przeniesiony do archwium.
31-56 z 56
| następna

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Nauka języka