Master 2 Prawo Grenoble URGENT!

Temat przeniesiony do archwium.
Czesc

To mój pierwszy wpis i jeszcze slabo znam to forum, ale sprawa jest naprawde wazna.
Jestem na 5 roku Prawa na UJ i w tym roku mialem sie bronic, ale nic z tego nie wyjdzie, bo 2 razy polalem ciezki egzamin. Jednoczesnie mialem plan na 2009/2010 zrobic Master 2 na UPMF w Grenoble.
Dostalem stype i akademik, wyslalem podanie, wykaz ocen, certyfikat Dalfa i niby wszystko ladnie pieknie, bo dostalem list-odpowiedz pozytywna, ze kandydatura zostala zaakceptowana. Wyslalem kilka dni temu z powrotem pismo, w którym zadeklarowalem chec i zobowiazanie zapisu (fiche d'engagement), po czym mam w sierpniu dostac dossier d'inscription.

Problem polega na tym, że w papierach wyslanych w czerwcu byla informacja (zaswiadczenie i list motywacyjny), ze jestem na V roku i planowo studia mam konczyc w 2008/2009. Sa to studia jednolite magisterskie 5-letnie bez licencjatu, mam ponad 270ECTS.
Obawiam się, ze jesli w sierpniu napisza mi cos o dyplomie w PL, albo co gorsze, w momencie zapisów administracyjnych lub pedagogicznych na miejscu poproszą o dyplom, to bede mogl pozegnac sie ze studiami w FR.

1. Czy mimo braku magisterki w Polsce moge podjac studia Master 2 recherche?
Nie robiłem validation des études, bo na stronie z tego co zrozumialem dla Master 2 tego nie wymagali, byla wzmianka, ze dla Licence i Master 1.
Dlatego tez nie wiem jak mam rozumiec tresc listu-czy to, ze kandyatura zostala przyjeta oznacza, ze nie wymagali validation (ani dyplomu), czy tez to nie ich sprawa, a zajmuje sie tym "centrala", czyli dział nauczania calej uczelni (scolarite) badź sekretariat wydzialu prawa (dziekanat)

2. Czy ktos mial podobne doswaidczenia i moze sie nimi podzielic i cos poradzic, bo czuje, ze jestem juz w ogrodku i witam sie z gaska, ale brak jednego (choc waznego )papierku moze wszystko zburzyc.
Chcialbym studiowac w Grenoble, a o dyplom na UJ pomyslec w przyszlosci, nawet w 2009/2010 lub pozniej w ramach reaktywacji czy powrotu po dziekance, bo zostaly mi 1 lub 2 egzamy (choc trudne) i magisterka. Mam tez swoje lata i wiecznie nie moge sie uczyc, ale 2 strony jest okazja na Francje, to trzeba z niej korzystac.

Pozdrawiam
f.

« 

Pomoc językowa

 »

Życie, praca, nauka