une petite question

Temat przeniesiony do archwium.
Czesc!
Wrociłem niedawno z Francji. Zdałem tam mature francuska i teraz zastanawiam sie jak mogłbym to wykorzystac w Polsce.Mam takie pytanie:
Czy isc na fililogie na studia,czy moze lepiej isc na kurs i zdac egzaminy C1 lub C2?
Jakie perspektywy daja mi certyfikaty z francuskiego na poziomie C1 lub C2?
Nie wiecie moze czy jest jakas mozliwosc studiowania przez internet albo dostania gdzies indywidualnego toku nauczania,bo powiem szczerze ze na studia dzienne nie dalbym rady chodzic.
Dzieki z góry za odpowiedz!
Pozdrawiam
Ja radziłabym zdecydowanie kurs i wyrobienie certyfikatu, zwłaszcza, że poziomy, o których piszesz są naprawdę dużym atutem i posiadanie takiego certyfikatu jest bardzo korzystne, a sam kurs pochłania dużo mniej czasu niż filologia. Poza tym, filologię odradzam szczerze, myślę, że skoro swój poziom językowy zdobyłeś we Francji, czyli u źródła, to tutaj studiowanie języka da Ci niewiele (ewentualnie, jeżeli trafisz na dobrych wykładowców to możesz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu kultury i historii Francji, ale nie wiem czy na tym Ci tak zależy). O kursach indywidualnych niestety nic nie wiem, ale z mojej strony (i doświadczenia) nie polecam filologii, to strata czasu, a certyfikat daje szersze możliwości niż dyplom romanistyki.
ok dzieki bardzo za podpowiedz!
Na koniec miesiaca mam zamiar przejsc sie do Allaince Francaise i spytac odnosnie kursow i egzaminow do tego certyfikatu!

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Brak wkładu własnego