Polska Niemka na Romanistyce na UJ?

Temat przeniesiony do archwium.
Salut,

(z gory przepraszam za bledy ortograficzne, nie mam tastatury polskiej J)

Mam 18 lat i za rok zdaje mature – w Niemczech. Urodzilam sie tutaj, od zawsze chodze tutaj do szkoly i dlatego moj Polski nie jest za dobry. Od czterech lat ucze sie Francuskiego, to moj ulubiony przedmiot, jakos ta wiedza sama mi przybywa (z innych prezdmiotow nie jestem dobra, chyba ze z Angielskiego).

Zastanawiam sie nad Romanistyka bo lubie Francje i nie mam zadnych problemow na lekcjach francuskiego w szkole(bede zdawac na Francuski na maturze). Uczylam sie Lacyni przez piec lat (ostateczny wynik bardzo dobry). Chcialabym studiowac w Polsce bo pragne poznac kraj moich rodzicow, ktorego tak naprawde wcale nie znam, chyba ze z wakacji.

Same dobre rzeczy slyszalam o UJ, ale nie wiem czy to realistiyczne zebym sie tam dostala? Za matura niemiecka? Bez dobrej znajomosci jezyka?

Jak sa traktowani „obcokrajowcy”?

Takie studia to dla mnie wielkim marzeniem ... literatura francuska, Lacyna, historia Francji.
Brzmi fajnie.

I na dodatek jeszcze bym poznala Polske.

Alors, merci et bonne soirée, j’espère que mes questions ne sont pas trop stupides.
Nie wiem jak na UJ, ale na Uniwersytecie Warszawskim przyjmują kandydatów z inną maturą, więc myślę, że na UJ też nie będzie z tym problemu.
...i język polski , to też plus ;))

« 

Nauka języka

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia