Filologia romańska KUL 2011/2012

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 39
poprzednia |
Hej :) Może jest tu ktoś oprócz mnie, kto także wybiera się na romanistykę na KUL? Nie jestem z Lublina i trochę się obawiam tego całego studiowania, ale może nie będzie tak źle :)
Witam:) Mogę wiedzieć ile miałaś punktów, bo ja chciałabym startować w 2 rekrutacji, bo dowiedziałam się że są jeszcze wolne miejsca:) Składałam podanie na UMCS ale niestety mnie nie przyjęli. Studiuję już jeden kierunek na UMCSie dlatego wolałam romanistykę na tym uniwersytecie. Skoro mnie nie przyjęli postanowiłam startować na Kul:)
hej ja mam 62% z R i 94% z P jak myślicie dostanę się w 2gim naborze??
A biorą pod uwagę tylko francuski? Bo ja zdawałam angielski i chcę się dostać do grupy początkującej. Niby na stronie napisane jest że punktowany jest wynik z języka obcego nowożytnego, ale teraz już sama nie wiem czy angielski się liczy?
tak, angielski tez (kazdy obcy nowożytny) jaki masz wynik?
Ja mam tylko podstawowy angielski na 72%
Nie za dużo ale liczę, że mnie przyjmą;)
heh a ja ze swoim wynikiem martwię sie czy sie załapie......
Będzie dobrze:) Mam pytanie czy przy składaniu dokumentów potrzebny jest akt chrztu i kserokopia dowodu potwierdzona urzędowo? Czy wystarczy skan dowodu a oni sami stwierdzą czy jest zgodność?
Ja miałam 74% z rozszerzonego, ale myślę, że nawet z podstawowym francuskim czy angielskim jest szansa się dostać, więc nie martwcie się :)
Potrzebna jest kserokopia dowodu potwierdzona urzędowo i jak składałam dokumenty to nie miałam odpisu chrztu i musiałam dosłać, więc lepiej od razu go mieć.
edytowany przez pauline92: 02 sie 2011
ja się waham czy dam rade... bo jestem na 2gim roku prawa i nie wiem czy dam rade to pogodzić, co mi radzicie?
Na KUL to wszystkich biorą.
A studentów prawa jest tam przynajmniej dwóch każdego roku. Widać da radę to wszystko połączyć.
Lista osób przyjętych na studia najczęściej nie jest zamknięta aż do momentu, kiedy wszyscy przyjęci kandydaci złożą komplet dokumentów. Część osób dostała się również na inne kierunki, i być może tam zdecydowali się studiować, zwalniając tym samym miejsce na filologii romańskiej.
Dowiedzcie się, czy na pewno nie zwolniło się miejsce na uczelni, która naprawdę Was interesuje.
A możecie coś więcej powiedzieć na temat romanistyki na Kulu. Czy ludziom nie mającym wcześniej styczności z francuskim jest ciężko? Cały czas się waham czy składać papiery na Kul czy sobie odpuścić...
Jak będzie Ci się chciało uczyć to dasz rade. To tak jak ze wszystkim, jak masz motywację, to podołasz.
Hej! Miło mi,ze znalazlam kogos,kto bedzie studiowal romanistyke na KULu :) Co prawda jeszcze nie zostalam przyjeta,bo startuje w 2 naborze,ale mam cicha nadzieje,ze sie uda :) Nigdy wczesniej nie uczylam sie francuskiego,ale studiuje juz jeden kierunek,w zwiazku z tym mam do was pytanie,ktore moze wydac sie smieszne-czy bardzo ciezko nauczyc sie francuskiego od podstaw?
A ile miałaś procent z matury? Pytam, bo z moim podstawowym angielskim chyba nie mam co startować na kul:P
Ja tylko w liceum uczyłam się francuskiego, ale miałam świetną nauczycielkę, więc język wcale nie wydawał się trudny, a nauka to była sama przyjemność, myślę, że wiele zależy od podejścia i jak człowiek chce to nic nie jest trudne :)
Dziewczyny nie przejmujcie się maturą, bo zawsze warto próbować, a nóż może się uda :)
Ja z angielskiego podstawowego mialam 88%. Mam nadzieje,ze z tym wynikiem uda mi sie dostac :) I bedziemy razem studiowac :d
no ja właśnie też nigdy nie uczyłam się francuskiego..nie wiem czy dam radę ale zawsze to było moje marzenie....a czy wykłady są na pierwszym roku od razu po francusku?bo jeśli tak to nie dam rady...
Trzeba byc dobrej mysli :) A jesli moge zapytac to zdawalas mature z podstawowego czy rozszerzonego jezyka i ile mialas procent? Pytam tylko orientacyjnie,bo zastanawiam sie czy mam szanse z moim wynikiem.
Witam:) I jak Wam poszło:) Dostaliście się w II naborze? Ile mieliście punktów:)?
witam:-) Ja się dostałam w II naborze. Początkowo nie planowałam iść na Kul, ale zmieniłam zdanie:-) zastanawiam się tylko czy bardzo będę musiała orać, jeżeli nie miałam dotychczas żadnej styczności z jęz. francuskim ( oczywiście chęci nauki są)?
Gratulacje;) Ja się niestety nie dostałam, ale nic straconego spróbuję za rok:P A mogę wiedzieć ile miałaś procent z matury?:)
Ja tez sie dostalam w 2 naborze. 66 z fr. rozsz. kto jeszcze wybiera sie na kul od pazdziernika???
Miałam 71% z rozsz ang i 85 z hiszp. Zielonalawka - z takim wynikiem z rozsz franc spróbowalabym w październiku przenieść sie do grupy zaawansowanej;;] wiecie cos na temat filologi romanskiej na kulu? :)
podzial na grupy ma byc chyba po tescie kompetencji. zobaczymy wtedy jak to sie rozwiaze...;)
na pewno nie:] juz wiadomo kto jest w jakiej grupie, ponieważ przy skaladaniu na filologie romańską były 2 opcje- grupa początkująca i grupa zaawansowana. Do grupy zaawansowanej miejsca wypelnione były juz prz I naborze, w II byly miejsca juz tylko dla grupy poczatkujacej;]
jak skladalam dokumenty to w dziekanacie tak powiedziano ze nawet jak ktos na poczatkujaca skladal w 2 naborze(bo tylko taka byla grupa do wyboru) to na poczatku ma byc taki test ktory podzieli ludzi na grupy :)
ale zobaczymy jak to "wyjdzie w praniu";)
w sumie możliwe- ja i tak juz wiem w jakiej będę grupie;-)
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 39
poprzednia |

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia