Chciałabym zacząć studiować ale potrzebuję porady

Temat przeniesiony do archwium.
hej, postanowiłam tu napisać, bo Wy sami wiecie najlepiej jak to jest od podszewki. Moim marzeniem jest studiowanie w tym kierunku. Nie jestem już taka młoda skończyłam już jedne studia (pedagogika) i mam mgr. Ale francuski to jest to co kocham. Nie podjęłam kiedyś tych studiów z różnych względów, teraz bardzo żałuję. Problem w tym, że uczyłam się fr w liceum (10 lat temu) przez 4 lata (5dni w tyg) Maturę zdawałam starą, ale pisemną niestety nie z fr, z ustnego fr dostałam 5. Potem na studiach miałam fr ale tylko przez 1 semestr i to 2 godz/ tydzień, ale przynajmniej odświeżyłam gramatykę. Teraz od 2 lat pomagam męzowi w pracy( jest handlowcem) tłumaczyłam techniczne instrukcje, maile z dosć dobrym skutkiem, nawet kwestie techniczne w tej branży dość fajnie przyswoiłam. Rozumiem chyba sporo, ale trudno mi określić jaki poziom znajomości języka prezentuję. Z mówieniem gorzej. Ale do meritum Kurde chciałabym złożyć papiery na studia licencjackie nauczycielskie na UW i kurde nie wiem czy sobie poradzę. Czy zrozumiem to co mówią wykładowcy. Chciałabym zapisać się do grupy podstawowej bo czuję się jednak słaba,a może to kompleksy. Czy ktoś z Was studiował mając podobną znajomość z fr i dał radę. Doradźcie mi coś szczerze. Prosze!!
zapomniałam chyba napisać, że myślę o st wieczorowych nie dziennych
Hej Ewik,

Mysle ze na pewno sobie poradzisz, zwlaszcza ze na prawde chcesz sie uczyc tego jezyka (tak sadze, bo gdybys nie chciala, to raczej nic bys z nim dalej nie robila).
Masz juz zapewne wiedze wykraczajaca poza poziom podstawowy i do tego caly czas kontakt z jezykiem, a wiec nie widze powodu abys miala miec jakies powazne problemy. Kazdy jest z czegos lepszy, a z czegos innego slabszy. Jak juz zaczniesz studiowac to zobaczysz z czym masz najwieksze problemy, jaka wiedze nalezy zglebic, jakie umiejetnosci doszlifowac.
Jezeli potrafilas w pozytywnym skutkiem przetlumaczyc techniczna instrukcje, to ja nie widze jakichs wiekszych przeciwskazan do podjecia studiow. Pomysl, ze znajda sie tam byc moze osoby ktore francuskiego uczyly sie przez 3 lata liceum 3-5 godzin tygodniowo i zastanow sie, czy ktos taki moglby przetlumaczyc taka instrukcje lepiej od Ciebie. Nie zebym Ci jakos schlebiala, jednakze z mojego doswiadczenia wiem, ze na romanistyke - i to dziennie - dostaja sie rowniez osoby ze slaba znajomoscia tego jezyka. O ile mozna wiele rzeczy nadrobic, to zawsze lepiej jest umiec wiecej niz mniej gdy sie zaczyna. A ze glownie swiat kreci sie wokol gramatyki a najmniej wokol konwersacji/swodobnego mowienia, to na serio nie powinnas sie tak marwic.
Jezeli nie czujesz sie pewnie, to zapisz sie do grupy podstawowej, wtedy bedziesz miec wiecej czasu zeby sie nauczyc tego, czego potrzebujesz i przy okazji dostaniesz dobre oceny z tego, co juz umiesz.
Powodzenia i milego studiowania :)
edytowany przez przyczajony_tygrys: 04 wrz 2011
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź , bardzo mnie pocieszyłaś!
Właśnie dowiedziałam się, że zostałam zakwalifikowana na studia. Czy naprawdę nie ma nikogo kto studiuje w UKKNJF?