angielski zaawansowany + francuski od podstaw. Gdzie taki kierunek?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!
Dzisiaj otrzymałam wyniki matury i zaczynam się rejestrować. Nie wiem czy na filologii francuskiej na Uniwersytecie Warszawskim i Jagiellońskim jest możliwe, żeby uczyć się angielskiego (po 3 latach być na poziomie co najmniej C1), a dodatkowo francuskiego od podstaw. Z tym, że chce mimo wszystko uczyć się o literaturze francuskiej, nie angielskiej czyli anglistyka odpada. Wiem, że taki kierunek istnieje na UŁhttps://rekrutacja.uni.lodz.pl/katalog.php?op=info&id=DLF_ROA(01)&kategoria=studia_1, ale chce upewnić się czy inne uczelnie nie oferują czegoś podobnego. Skoro UW ma kierunek z francuskim od podstaw to może tam można uczyć się angielskiego jako języka zaawansowanego?
Bardzo proszę o pomoc
ja bylam na filologii francuskiej (UKKNJF) na UW i poziom był bardzo wysoki, teraz sie zapisalam na zaoczny ale nie wiem czy w ogole ruszy ten kierunek to zależy ile będzie chetnych
Witam! Rozważałem taką samą opcję (francuski od podstaw, angielski zaawansowany), ale uznałem, że lepiej będzie skupić się na jednym języku ;) Podejrzewam, że jeśli chcesz uczyć się obydwu języków, powinnaś zarejestrować się na lingwistykę stosowaną z zaawansowanym angielskim i francuskim od zera. Oczywiście przedmioty maturalne są inne (chyba 2 języki obce rozszerzone). Ja już zarejestrowałem się na filologię romańską od podstaw na UW, i romańską na UMCS i UJ. Najbardziej zależy mi właśnie na UW, ale boję się że mój polski rozszerzony może nie wystarczyć (68%, 87% z podstawy). Angielski napisałem na 96% podstawę i 90% rozszerzenie. Mam tylko nadzieję że dzięki przelicznikom (80% oceny to język obcy, 15% język polski) uda mi się jakimś cudem dostać :D
"Podejrzewam, że jeśli chcesz uczyć się obydwu języków, powinnaś zarejestrować się na lingwistykę stosowaną z zaawansowanym angielskim i francuskim od zera."

Na którym uniwersytecie jest taka lingwistyka? Szukałam właśnie takiej, ale wszędzie wymagana jest matura rozszerzona z obydwu języków, które chce się studiować. Mam zdaną maturę rozszerzoną z angielskiego i niemieckiego, ale z francuskiego niestety nie.
Wydawało mi się, że na UW jest właśnie lingwistyka 'angielski+francuski' ale teraz widzę, że w połączeniu z angielskim jest chyba tylko włoski albo rosyjski. Na UMCS chyba jest taka lingwistyka, ale sprawdź lepiej sama - nie chcę wprowadzać Cię w błąd. Myślę, że jeśli zdawałaś 2 języki obce rozszerzone to dostaniesz się na takie studia bez problemu ;) Powodzenia!
Sprawdziłam UMCS, ale niestety, trzeba zdać francuski chociaż podstawowy. Ale dzięki za pomoc. Składam na UW i UŁ. Kusi mnie UW (chyba każdego), tyle że wtedy nici z angielskiego. Trudny wybór.
Na początku też chciałem studiować angielski z francuskim, ale w końcu stwierdziłem, że lepiej uczyć się od nowa dwóch języków na filologii romańskiej, niż doskonalić ten, którym już się posługuję. Znasz kogoś na UW i orientujesz się może jak wygląda tam romańska od zera? Ciekawy też jestem jak trudno się będzie dostać..A ty ile miałaś z angielskiego i polskiego? Jak oceniasz swoje szanse na UW?
W tamtym roku na ten kierunek było 9 osób na miejsce. Wychodzi na to , że dostać się jest trudno, ale z rozszerzeń z angielskiego miałam 99%, a z polskiego 90%. Myślę, że dostanę się raczej :) Może na UW będzie możliwość zapisania się na dodatkowy fakultet z angielskiego. Nie chcę porzucać tego języka.
Cytat: hubert11
Wydawało mi się, że na UW jest właśnie lingwistyka 'angielski+francuski' ale teraz widzę, że w połączeniu z angielskim jest chyba tylko włoski albo rosyjski. Na UMCS chyba jest taka lingwistyka, ale sprawdź lepiej sama - nie chcę wprowadzać Cię w błąd. Myślę, że jeśli zdawałaś 2 języki obce rozszerzone to dostaniesz się na takie studia bez problemu ;) Powodzenia!

Na UW wybiera się dowolnie kombinację językową. Ta lingwistyka, o której ty piszesz jest tak jakby trochę inna, podobnież to nawet osobny wydział, więc z dwoma rozszerzeniami (ang i frnc) można spokojnie składać na lingwistykę:)
smbh - to ja przy tobie nie mam szans, chyba że zrobią 10 naborów :D
musjagodowy - właśnie w tym problem że koleżanka nie zdawała francuskiego na maturze
Kurde to teraz już całkiem w siebie zwątpiłem i pewnie czeka mnie UMCS :/ szkoda, w wawie mam mieszkanie :/
MOże coś podpowiem osobom zainteresowanym, które nie znajdują wymarzonego sla siebie kierunku:
NA UMCS Od tego roku student w ciągu 3 lat studiów licencjackich ma możliwość wyboru dodatkowych dowolnych przedmiotów z innych kierunków niż ten, który studiuje, na sumę 30 punktów ECTS, co daje średnio 10 przedmiotów. MOżna więc studiować np. którąś filolologię a inny język wybrać dodatkowo, tylko te przedmioty, które Was interesują, czyli np. praktyczną naukę, literaturę, kulturówkę, tłumaczenia, co Wam pasuje.
Jest to nowość obowiązująca od roku 2013/14, jak będzie funkcjonować, to się okaże. Wszelkich wiadomości powinny udzielić osoby z Dziekanatu prowadzącego wybrany podstawowy kierunek.
Dodam tylko, że nie jest to kwestia hobbystyczna, lecz jak najbardziej formalna: student deklaruje chęć uczestniczenia w zajęciach na innym kierunku, składa podanie w Dziekanacie, zostaje wpisany na listę, ma obowiążek zaliczenia przedmiotu i zdawania egzaminu, jeżli jest obowiązkowy, a przedmioty dodatkowe są wpisane w indeks (nie wiem, jak w dyplomie). W momencie, kiedy nie ma możliwości darmowego studiowania 2 ierunków, jest to ciekawy sposób na pogłębienie / poszerzenie wiedzy.
To tyle, może komuś się przyda
Pozdrawiam wszystkich przyszlych studentów
Temat przeniesiony do archwium.