lista rezerwowa (romanistyka UW)

Temat przeniesiony do archwium.
Hej :) Czy wie ktoś może jak to jest z listami rezerwowymi na romanistykę ze znajomością fr na UW? Jestem na 19 miejscu właśnie na liście rezerwowej i zastanawiam się, czy w ogóle mam szansę.. Może ktoś w poprzednim roku miał taką sytuację? Chodzi mi tak orientacyjnie o ile te listy się przesuwają, bo wiadomo, że nikt mi nie powie na 100%, czy się dostanę :P Byłabym wdzięczna, jeśli ktoś by się odezwał.
Hej, ja jestem 26. na liście rezerwowej i bardzo liczę na to, że uda mi się dostać w którejś turze. Mam ogromną nadzieję, bo jest to moje marzenie studiować na UW.
Mam 65,9 pkt. Czy mogłabyś napisać ile Ty ich masz? Chciałabym się zorientować czy są duże różnice w punktacji osób, które są przede mną na liście.
Z góry dzięki :) pozdrawiam
Aha, jeszcze jedna rzecz :) jeśli mogę wiedzieć oczywiście, czy romanistyka to Twój jedyny kierunek i czy złożyłaś tylko na jedną uczelnię??
Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź :)
Ja mam 77,07 pkt. Jeśli chcesz, tu są listy wstawione, na samej górze. http://www.irom.uw.edu.pl/pl/instytut/aktualnosci W Warszawie łożyłam jeszcze na romanistykę od podstaw (tylko tu się dostałam) i lingwistykę stosowaną ang-fr (też lista rezerwowa). I jeszcze składałam w Łodzi na romanistykę i lingwistykę dla biznesu. Ogólnie mam straszny ból głowy z tymi kierunkami, nie mam pojęcia czy na zaawansowanym fr sobie poradzę :< A jak z Tobą? Na co składałaś?
edytowany przez wesolyskrzat: 13 lip 2013
Na początek, bardzo Ci dziękuję za odpowiedż!
Nie wiedziałam że jest taka lista :) dzięki
Też baardzo się tym zmartwiłam!
Ja złożyłam jeszcze do gdańska (gdzie się bez problemu dostałam), ale szczerze nie mam ochoty tam iść!
Wcześniej myślałam o Toruniu i łodzi, tak jak Ty, ale odpuściłam sobie i teraz jest mi trochę dziwnie, może źle zrobiłam...
Jeśli chodzi o UW to wybrałam jeszcze SFK (studia filologiczno-kulturoznawcze) ale tak jak przypuszczałam jestem w jeszcze słabszej pozycji niż na romanistyce.
A Ty? Co zamierzasz teraz zrobić? Zaczekasz na kolejne wyniki czy złożysz dokumenty gdzie indziej?
edytowany przez myrtilledouce: 13 lip 2013
Nie ma problemu, sama ją niechcący znalazłam :) Ja ogólnie mieszkam koło Łodzi, dlatego moje wybory padły na Łódź i Warszawę, ale właśnie bardzo zależy mi na Warszawie. Do Łodzi bez problemu się dostałam, ale chciałabym do Warszawy na romanistykę. Z drugiej strony sporo osób mnie namawia na lingwistykę dla biznesu w Łodzi, ale nie do końca chyba widzi mi się ten kierunek.. Do tego jest nowy i do końca nie wiadomo jaki się okaże. Właśnie nie mam pojęcia jeszcze co zrobię, ale myślę, że lepiej gdzieś złożyć, żeby potem nie zostać na lodzie, bo równie dobrze może tak być. A papiery zawsze można zabrać i przenieść gdzieś indziej :) Tylko teraz nie wiem, czy składać do Łodzi na romanistykę zaawansowaną w Łodzi czy na tą od podstaw w Warszawie, czy jednak na tą lingwistykę.. A Ty składasz dokumenty do Gdańska czy czekasz?
Zazdroszczę Ci...masz dużo większe pole wyboru i życzę Ci, żebyś dokonała właściwego i była zadowolona! Mi zostaje praktycznie tylko romanistyka w gdańsku :(
Wybrałam jeszcze kryminologię, bo mnie bardzo zaintrygowała, ale też nic z tego nie będzie, bo zapisało się ponad 2 000 chętnych!
Słyszałam że filologia romańska na ug jest nieciekawa, ale wybrałam ją dlatego, że jest mi najbliżej.
Wiesz może czy jest możliwość przeniesienia się z uczelni na inną powiedzmy po I semestrze?
Ja również życzę Ci powodzenia w dalszej rekrutacji! Mam nadzieję, że suma sumarum będziesz zadowolona :) Tutaj info nt przeniesienia na uw z innej uczelni: http://www.rekrutacja.uw.edu.pl/komisje/files/pdf/UJEDNOLICONE_Zal_nr_2_rownolegle_przeniesienia_2[tel]_maj.pdf Romanistyka jest na 118 stronie. Wczoraj przeglądałam, bo właśnie zastanawiałam się, czy można przenieść się po 1 roku. Niby można, ale są niestety pewnie wymagania.. Nie wiem niestety, czy można po I semestrze się przenieść czy po całym roku tylko.
Bardzo Ci dziękuję! Naprawdę bardzo mi pomogłaś! Nie będę już Cię dłużej męczyć :) Pozdrawiam
Nie ma sprawy. Cieszę się, że mogłam pomóc :) Powodzenia! :) Jak coś to możesz pisać na priv jakbyś chciała.
edytowany przez wesolyskrzat: 13 lip 2013
A ja też mam pytanie w tym temacie, bo chyba nie zauważyłam(jestem strasznie mało spostrzegawcza i przepraszam za to) odpowiedzi, na jakie przesunięcie się tej listy mozna liczyć?
Jestem w pierwszej dziesiątce i nie wiem, co robić. Dostałam się na inne kierunku, też na UW i chyba jesli złożę tam dokumenty, to skreślą mnie z listy rezerwowej, tak?
A z kolei jak nie złożę, to stamtąd skąd się dostałam mnie skreślą chyba?
Nie, niestety nikt nie odpowiedział na ile można liczyć na przesunięcie tej listy. Myślę, że pierwsza dziesiątka powinna się dostać, gorzej z tymi co są dalej. Wiesz co, zależy jak masz poustawiane priorytety. Jeśli kierunek, na który się dostałaś masz powiedzmy na priorytecie 2, a ten na który się nie dostałaś na priorytecie 1 i złożysz na ten kierunek na który się już teraz dostałaś, a potem dostaniesz się na ten kierunek z 1 priorytetem to chyba Ci przenoszą papiery na ten kierunek z 1 priorytetem. Mam nadzieję, że napisałam to zrozumiale, bo troszkę chaotycznie to wyjaśniłam. A jak nie masz poustawianych priorytetów, to chyba też nic nie szkodzi, bo może można ugadać z przy oddawaniu papierów, żeby Cię nie wykreślali czy coś. I wtedy możesz zawsze zawieźć papiery, a potem je zabrać i przenieść na inny kierunek, jeśli się dostaniesz w II turze. Zawsze chyba lepiej złożyć papiery na ten kierunek, na który się już dostałaś, żebyś nie została na lodzie. Tak mi się wydaje. Zawsze warto zadzwonić do biura rekrutacji i się upewnić, jak to wszystko wygląda.
edytowany przez wesolyskrzat: 14 lip 2013
Hey, ja mam jeszcze jedno pytanko, bo właśnie coś do mnie dotarło i nie daje mi spokoju! :)
Wesoły skrzacie, jak to jest możliwe, że zapisałaś się na lingwistykę ang fr, (musi być możliwe skoro tak zrobiłaś :) ) ponieważ nie znalazłam takiego kierunku w katalogu, zdziwiłam się, bo nie wiedziałam dlaczego ten kierunek miałby być zlikwidowany. Były możliwe różne kombinacje tylko czterech języków: angielskiego, niemieckiego, włoskiego i rosyjskiego. Nic z francuskim.
Bardzo chciałabym wyjaśnić tę sprawę :)
Pewnie sprawdzałaś kombinacje języków na wydziale IKLA :) Ja wybrałam kierunek na wydziale ILS ang-fr specjalność nauczycielsko-tłumaczeniowa, bo na IKLA nie ma możliwości wyboru francuskiego. Tu masz linka do kierunku https://irk.uw.edu.pl/katalog.php?op=info&id=S1-LSTG.
Ok :) dzięki wielkie, rzeczywiście, nie zauważyłam.
wesolyskrzat dziękuję za odpowiedź, mam w planach przedzwonić i zapytać, jak to z tymi papierami jest dokładniej :)
A tak to opisałaś moją sytuację, bo po zalogowaniu ustalało się priorytety przecież, no i francuski mam właśnie na pierwszym miejscu, dalej inne na które się dostałam, czyli no tak jak piszesz. Zadzwonie i dopytam, to wtedy będę wiedziała na 100% jakt o jest z tym wszystkim. Ale no mysle, ze powinni o ile nie przeniesc sami papierow to chociaz mnie umozliwic zrobienie tego, bo w koncu to inne wydzialy/katedry czy jak to sie tam nazywa :d
hej, dostałyście się na romanistykę w II turze? :)
Tak, ale wybieram się jednak na lingwistykę stosowaną, spróbuję, a jak będzie, zobaczymy :) A jak z Tobą? :)
Naprawdę? Czyli złożyłaś już do Łodzi?
Okazało się, że w I turze byłam 76. na liście, teraz jestem 35.
Dowiedziałam się, że na większość kierunków odbywają się co roku przynajmniej trzy.
Na razie złożę do Gdańska (tak na Wszeelki wypadek) :) i będę czekać, do końca lipca wszystko się okaże :)
edytowany przez myrtilledouce: 17 lip 2013
Aha, mogłabym wiedzieć która byłaś teraz na liście? :))
Nie, nie, na lingwistykę stosowaną na UW składam :) Ja byłam 19 na liście rezerwowej, jeśli chodzi o romanistykę. Powodzenia! Mam nadzieję, że się dostaniesz :) Daj znać, gdzie w końcu idziesz, jak będziesz wiedziała. Ja na pewno swoje miejsce zwalniam czyli już jedna osoba mniej :)
A, no właśnie, nie byłam pewna, mogłabyś napisać która byłaś na obu kierunkach, proszę? :)
chodzi mi o II turę :))
edytowany przez myrtilledouce: 17 lip 2013
Tak jak pisałam na romanistyce byłam 19 na rezerwowej, a na lingwistyce stosowanej 14.
:)) nie zrozumiałyśmy się :) chodziło mi o pozycję na liście przyjętych, nie rezerwowej :) chyba że nie wiesz tego, dostałaś informację, że zostałaś przyjęta, bez komunikatu, którą pozycję teraz zajmujesz?
A, i szczerze Ci gratuluję!!!
edytowany przez myrtilledouce: 17 lip 2013
Oj, przepraszam, nie zrozumiałam, bo w ogóle nie miałam informacji jako która przyjęta dlatego w ogóle nie ogarnęłam :P Dzięki wielkie. Powodzenia, mam nadzieję, że Ci się uda :)
Mam cichą nadzieję, że będziemy miały okazję się spotkać :))
Pozdrawiam :)
A ja złożyłam dokumenty na inną filologię(jak zauważyłam wszystkie wydziały językowe, znaczy no większość, bo np. polski jest gdzie indziej, to wiem na pewno; sa w tym samym nowym dośc z wyglądu budunku) I lingwistyka stosowana, i francuski i filolofia na którą złożyłam dokumenty.

A ogółem, to złożyłam dokumenty, po czym dowiaduję się że dodatkowo zostałam przyjęta na francuski :) Czyli dla głowiących się- teraz pewnie już nie, ale tak dla potomnych: jeśli dostaliście się na jeden kierunek na uw, a na drugim jesteście na liście rezerwowych, to złożenie dokumentów nie odbiera wam szansy na dostanie się z listy, mimo że to ten sam uniwersytet.
Dziewczyny, dostałam się!!! :)
Bardzo się cieszę :)
Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję!
Super, gratuluję!! :) Na romanistykę ze znajomością tak? Możliwe, że się nawet zobaczymy, bo to ten sam budynek ;)
Tak, na romanistykę zaawansowaną :)
mam taką nadzieję:)
Wiesz już gdzie będziesz mieszkać? :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia